szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Otwarte tarasy to najczęściej wybierany element dodatkowej zabudowy domu. Jednak oszklenie jego przestrzeni to idealny pomysł na stworzenie pomieszczenia, które z powodzeniem może zostać wykorzystane o każdej porze roku. Coraz więcej osób, planujących stworzenie tarasu decyduje się na całkowitą zabudowę, która pozwala na dużo większe możliwości organizacji całej przestrzeni. Jeśli zastanawiasz się, jakie korzyści daje oszklony taras oraz jak powinna wyglądać jego właściwa organizacja — poniżej znajdziesz nasze sprawdzone wskazówki i inspiracje.

Oszklony taras sposobem na dodatkowy metraż

Dobrze zaprojektowany taras i jego odpowiednia zabudowa to klucz do stworzenia dodatkowej przestrzeni użytkowej i optycznego powiększenia domu. Tego typu pomieszczenie bardzo często traktowane jest jako miejsce relaksu, wypoczynku lub letni salon i jadalnia. Tarasy z widokiem na ogród wykorzystywane są także do organizacji spotkań w gronie rodzinnym. Jednak ich standardowa otwarta zabudowa bez zadaszenia wiążę się z ograniczeniami, na które wpływ mają warunki pogodowe. Nowoczesne rozwiązania, umożliwiające oszklenie całego tarasu pozwalają na funkcjonalne przedłużenie przestrzeni użytkowej domu. Trwała i stabilna konstrukcja gwarantuje bezproblemowe użytkowanie niezależnie od pory roku i warunków pogodowych.

Dopasuj przestrzeń do swoich potrzeb

Przestronne i oszklone tarasy mogą pełnić różną funkcję w życiu codziennym. Wiele osób, organizujących tego rodzaju przestrzeń decyduje się na funkcjonalne umeblowanie oraz odpowiednie wyposażenie wnętrza. Zabudowane tarasy sprawdzą się świetnie w formie całorocznych oranżerii, umożliwiając zimowanie roślin ogrodowych lub hodowlę egzotycznych odmian. Coraz częściej na budowę tarasu decydują się również przedsiębiorcy, restauracje lub kawiarnie. W zależności od charakteru obiektu ten rodzaj przestrzeni może pełnić funkcję poczekalni lub dodatkowego miejsca dla gości. Właściwa organizacja i wyposażenie tarasu to klucz do jego funkcjonalnego wykorzystania przez cały rok.

zadaszenie taras 1 Chcesz optycznie powiększyć przestrzeń? Zabuduj taras!

Zabudowę zleć specjalistom

Jeśli zastanawiasz się, jak zadaszyć taras oraz jak powinno wyglądać jego oszklenie — skorzystaj z pomocy fachowców. Firmy oferujące usługi zabudowy to gwarancja stabilnej konstrukcji i odpowiedniej szczelności. Profesjonaliści z doświadczeniem, mający dostęp do wysokiej jakości materiałów w bezproblemowy sposób wykonają projekt oraz jego realizację. Doskonałą podpowiedzią w znalezieniu najlepszego rozwiązania będzie firma, która wykonuje zadaszenia z poliwęglanu. Ten rodzaj tworzywa:

  • wyklucza konieczność prac czyszczących i konserwacyjnych;
  • jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych przez wiele lat;
  • nie ulega odbarwieniom wskutek narażenia na ciągłe działanie promieni słonecznych.

Ponadto estetyka projektu i nowoczesny design to gwarancja uniwersalności i trwałości.

oszklony taras 1a Chcesz optycznie powiększyć przestrzeń? Zabuduj taras!

Jak zaaranżować przestrzeń, by wydała się większa?

Taras to przede wszystkim miejsce relaksu, dlatego też tak ważna jest odpowiednia aranżacja i dobór kolorów. Oszklony taras gwarantuje bezproblemowy dostęp światła, dając efekt otwartej przestrzeni. Jeśli zależy Ci na jego optycznym powiększeniu — idealnym rozwiązaniem będą wiklinowe fotele oraz rattanowe kanapy w jasnych i stonowanych kolorach. Ciężkie i masywne meble mogą zakłócić jego lekkość i spowodować obciążenie, które zaburzy ten efekt. Tak zabudowane tarasy doskonale wyglądają również w towarzystwie roślin doniczkowych. Doskonałym przykładem mogą być małe krzewy lub drzewka ozdobne i owocowe. Jeśli taras pełni funkcję przedłużenia salonu, warto przemyśleć aranżację i dopasować ją do wystroju całego domu.

Dopasujemy projekt do Twoich potrzeb!

Profesjonalnie wykonane zadaszenie tarasu to gwarancja funkcjonalności i trwałości przez wiele lat. Jako zespół doświadczonych specjalistów firmy Green House Service oferujemy wysokiej jakości rozwiązania, które pozwolą na stworzenie projektu dopasowanego do Twoich potrzeb. Na naszej stronie znajdziesz przykładowe realizacje oraz szczegółowy opis wykorzystywanych systemów belgijskiej firmy Euro-Serre. Na co dzień wykonujemy stabilne i funkcjonalne zadaszenia tarasów na wymiar, które sprawdzą się idealnie w każdym domu, restauracji, hotelu lub kawiarni.

Rate this post