szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

To właśnie na nim spędzasz miło czas w gronie znajomych i rodziny – odpowiednio zagospodarowany, pozwala na organizowanie przyjęć, przyjmowanie gości czy relaks na świeżym powietrzu. Co jednak w okresie zimowym, gdy temperatury nie sprzyjają raczej przesiadywaniu pod gołym niebem? Okazuje się, że wcale nie musisz rezygnować z tarasu! Oszklona zabudowa lub zadaszenie pozwolą Ci stworzyć ciepłą przestrzeń, w której odpoczniesz nawet jeśli na zewnątrz panować będzie duży mróz. Sprawdź, jak zadbać o ten element budynku!

Taras – miejsce wypoczynku dla Ciebie i Twojej rodziny

Choć zima to czas, gdy raczej poszukuje się komfortu w ciepłych wnętrzach i unika spędzania czasu na świeżym powietrzu, nie można zapomnieć o zewnętrznych przestrzeniach wokół domu. Wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia przed mrozem, śniegiem i wilgocią. Takim miejscem z pewnością jest taras, który – niezależnie od tego, jakimi materiałami został wykończony – powinieneś ochronić przed zniszczeniem, aby móc cieszyć się jego funkcjonalnością i estetyką na wiosnę. Do prac, które warto wykonać jesienią, należą:

  • porządki – polegają one na uprzątnięciu zbędnych przedmiotów, nieużywanych w okresie zimowym, a także na usunięciu zalegających liści czy innych zabrudzeń pokrywających podłoże,
  • sprawdzenie stanu technicznego tarasu i ewentualne uzupełnienie ubytków czy dokonanie niezbędnych napraw,
  • mycie i impregnacja preparatami przeznaczonymi do konkretnych materiałów – niezależnie od tego, czy jest to taras oszklony, drewniany, metalowy czy betonowy, koniecznie trzeba usunąć wszelkie zabrudzenia i zabezpieczyć powierzchnię przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych oraz osiadaniem brudu.

Porządki na tarasie po sezonie wiosenno-letnim

Jeśli w sezonie Twój taras był intensywnie użytkowany, przydadzą się na nim gruntowne porządki przed nadchodzącą zimą. Przede wszystkim pozbądź się zalegających na nim rzeczy, z których już nie będziesz korzystać. Meble umyj i schowaj w miejscu zabezpieczonym przed działaniem niskich temperatur i wilgoci. Zadbaj też o rośliny do tej pory hodowane na zewnątrz. Podłoże zamieć, oczyść z liści i innych zanieczyszczeń. Podobnych czynności wymaga zabudowa tarasu – szklane elementy powinieneś wyczyścić z zacieków i brudu, wykorzystując w tym celu specjalnie stworzone do tego celu preparaty. Pamiętaj, żeby umyć przeszklenia zarówno wewnątrz, jak i od zewnątrz!

%name Jak dbać o przydomowy taras zimą?

Zabezpieczenie powierzchni i wyposażenia tarasu

Schowanie mebli i innych elementów tarasowego wyposażenia to nie wszystko. Podłoże, ściany, zadaszenie wymagają zabezpieczenia z użyciem impregnatów dostosowanych do konkretnych materiałów. Jeśli Twój taras jest drewniany, sięgnij po oleje, które wnikają głęboko w strukturę drewna i chronią je przed absorbowaniem wody, jednocześnie zapobiegając blaknięciu. Powierzchnie betonowe również wymagają ingerencji i konserwacji, zwłaszcza jeśli zauważysz pęknięcia i ubytki. Koniecznie uzupełnij je szpachlą, dzięki czemu uchronisz beton przed destrukcyjnym działaniem wody z topniejącego śniegu.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie mat grzewczych i ogrzewania przeciwoblodzeniowego – niwelują one konieczność odśnieżania i własnoręcznego usuwania lodu, podnosząc bezpieczeństwo użytkowników i zapobiegając niszczeniu podłoża.

Zadaszenie lub zabudowa – najlepszy sposób na całoroczny taras

Nie będziesz musiał martwić się szkodliwym wpływem zimowych warunków atmosferycznych, jeśli zadbasz o zabudowę tarasu i jego zadaszenie. Oszklona przestrzeń będzie chroniona przed mrozem i wilgocią, pozwoli Ci też spędzać w niej czas niezależnie od pogody i pory roku! Wystarczy zorganizować wydajne ogrzewanie – może to być biokominek, palenisko, promiennik lub parasol grzewczy – aby nadal urządzać przyjęcia czy relaksować się, podziwiając ośnieżony ogród i jednocześnie wcale nie marznąc. Co więcej, w takim miejscu z powodzeniem możesz hodować rośliny i cieszyć się kontaktem z zielenią nawet zimą.

A czy Twój taras jest gotowy na zmienną pogodę?

Chcesz zyskać taras zimowy i korzystać z jego funkcjonalności niezależnie od pogody? W Greenhouse Service znajdziesz zabudowy i zadaszenia tarasu ze szkła i poliwęglanu. Stworzysz z nimi wygodną przestrzeń, niepodatną na uszkodzenia wskutek niesprzyjających czynników atmosferycznych. Sprawdź asortyment naszych produktów i daj się zainspirować!

Rate this post