szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Mając do dyspozycji własną działkę, warto starannie ją zagospodarować. Wtedy stanie się naturalną ozdobą przydomowej przestrzeni i miejscem do przyjmowania znajomych, organizowania przyjęć czy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ciekawą inspiracją mogą być ogrody angielskie, zachwycające przemyślaną aranżacją, nawiązaniem do natury i przestronnością. Doskonale pasują do nich oranżerie. Sprawdź, jak wykorzystać ich potencjał i dlaczego warto!

Oranżeria: wyjątkowa ozdoba przydomowego ogrodu

Aby cieszyć się zielenią niezależnie od pory roku, warto rozważyć montaż oranżerii – dzięki niej możesz spędzać czas na łonie natury nawet zimą! Wystarczy odpowiednia zabudowa, żeby stworzyć wewnątrz warunki optymalne do uprawy wielu roślin, w tym również egzotycznych. Ustawiając tam meble ogrodowe i dodając o oświetlenie, zyskasz przestrzeń do relaksu niezależnie od pogody. Właśnie dlatego przydomowa oranżeria to doskonała propozycja, a jeśli lubisz styl angielski i urządzasz swój ogród zgodnie z nim, będzie ona jego idealnym uzupełnieniem.

Czym wyróżnia się ogród w stylu angielskim?

Istnieje kilka cech charakteryzujących ogród w stylu angielskim, a kluczowe jest nawiązanie do natury, wykorzystanie zastanych w danej przestrzeni warunków i jak najmniejsze ingerowanie w nie. Bazując na obecnej roślinności, otwierając działkę na otaczające ją łąki czy las i pozwalając rosnącym na niej krzewom, drzewom czy kwiatom rozwijać się zgodnie z ich własnym cyklem, masz szansę uzyskać zachwycające miejsce, które w dodatku nie będzie zbyt wymagające w pielęgnacji. W ogrodach angielskich stawia się zatem na:

  • naturalne ukształtowanie terenu – niepotrzebne jest usilne ingerowanie w niego, wyrównywanie pagórków czy wycinanie roślin,
  • wykorzystanie małej architektury ogrodowej jako dodatku, a nie dominującego elementu – wszelkie ścieżki, kamienne dróżki i inne tego typu akcenty są zdominowane przez roślinność, niejednokrotnie częściowo porośnięte trawą lub mchem, a altanki, ogrodzenia, płotki czy fontanny – jeśli już są obecne – porastają bluszcze lub barwne pnącza,
  • płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi powierzchniami – rezygnacja z twardo ustalonych granic sprzyja zachowaniu naturalności.

Również oranżeria przydomowa w takim ogrodzie powinna spełniać te warunki i wtapiać się w roślinne tło. Przeszklona, lekka konstrukcja dostępna w ofercie Greenhouse Service będzie strzałem w dziesiątkę!

%name Oranżeria – doskonałe uzupełnienie ogrodu w stylu angielskim

Jak zaaranżować ogród w stylu angielskim?

Przede wszystkim zastanów się, jakie możliwości dają Ci obecne na działce warunki i postaraj się nie zmieniać ich na siłę. Jeśli mieszkasz w zalesionej okolicy lub Twój ogród otaczają łąki, spróbuj zrezygnować z ogrodzenia i sprawić, że będą one stanowić płynne przedłużenie posesji. Warto też wykorzystać naturalne zbiorniki wodne, a jeżeli nie ma takich w pobliżu, zagospodarować sztuczne, jednak wyglądem wtapiające się w roślinność. Pamiętaj, żeby sadząc kwiaty, krzewy i drzewa unikać geometrycznej dokładności. W stylu angielskim ważna jest asymetria i stylizowanie na dzikie tereny występujące w naturze, warto więc pozwolić roślinom rozrastać się w naturalny, niewymuszony sposób, a jeżeli potrzebna jest ingerencja, ograniczać ją do koniecznego minimum.

Jak zaprojektować oranżerię w ogrodzie w stylu angielskim?

Świetnym uzupełnieniem takiej aranżacji przydomowej będzie oranżeria ogrodowa. W naszej ofercie znajdziesz modele montowane do ściany budynku oraz wolnostojące, niektóre są wyposażone w okna dachowe. Wybierając lekkie, nienachalne konstrukcje, nie musisz obawiać się, że zaburzysz angielską stylizację, a zyskasz przestrzeń do relaksu, przyjmowania gości, uprawiania kwiatów, owoców lub warzyw – w zależności od indywidualnych preferencji.

Postaw oranżerię z profesjonalistami z Greenhouse Service

Szukasz sprawdzonych konstrukcji, które przetrwają długi czas i będą zachwycać niepowtarzalnym wyglądem, idealnie wpisując się w ogrodową aranżację w stylu angielskim? Każda oranżeria z oferty Greenhouse Service to starannie zaprojektowany, nowoczesny produkt, wykonany zgodnie z zamówieniem i zapewniający perfekcyjne warunki do uprawy roślin, również tych egzotycznych. Już dziś sprawdź dostępny asortyment i zaproś wybrane rozwiązania na swoją posesję!

Rate this post