szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Ile znasz sposobów na wykorzystanie oranżerii? Okazuje się, że jest ich naprawdę wiele. Przekonaj się, do czego najczęściej służy tego typu szklarnia ogrodowa w polskich domach. Zaprojektuj efektowną jadalnię i wyjątkową strefę relaksu. Zabudowa tarasu skutecznie ochroni Cię przed złymi warunkami atmosferycznymi!

Oranżeria ogrodowa to nie tylko miejsce dla egzotycznych roślin!

Wielu osobom oranżeria kojarzy się jako miejsce rozkwitu egzotycznych roślin. Stąd wzięła się jej nazwa, którą w dosłownym tłumaczeniu z francuskiego można rozumieć jako pomarańczarnię. Jednak tego typu obiekty od lat pełnią nie tylko funkcje ogrodnicze. Ich właściciele wykazują się dużą kreatywnością, chcąc spędzać czas wolny wśród rozkwitającej zieleni. Współczesna szklarnia ogrodowa to pomieszczenie użytkowe, którym można cieszyć się przez cały rok.

Jak zaaranżować oranżerię?

Na początku warto zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami. Przy projektowaniu oranżerii i zabudowy tarasu trzeba wziąć pod uwagę ilość dostępnej przestrzeni, posiadany budżet oraz planowany sposób wykorzystania konstrukcji. Istotne są także kwestie bezpieczeństwa. Tego typu szklarnia ogrodowa musi być odporna na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne, stąd często wykonuje się ją z profili aluminiowych i płyt ze szkła hartowanego lub laminowanego.

Miłośnicy roślin egzotycznych powinni zainwestować w oranżerie tropikalne z dachem z poliwęglanu. Można osiągnąć w nich temperatury odpowiednie do uprawy kaktusów, drzewek cytrusowych i storczyków. Dzięki ochronie przed zimnem zieleń utrzymuje się w świetnym stanie również w czasie mroźnych zim. Konstrukcja szklarni może zostać zespolona ze ścianą budynku. Wówczas mieszkańcy wchodzą do niej bezpośrednio ze swojego domu. Profile malowane są na wybrany przez inwestora kolor i łatwo dopasować je do stylu aranżacji. Najczęściej klienci decydują się na elementy czarne, białe, srebrne lub zielone.

Zewnętrzna jadalnia

Jednym ze sposobów na wykorzystanie oranżerii jest urządzenie w niej zewnętrznej jadalni. Spożywanie posiłków w jasnej, przeszklonej przestrzeni, wśród roślin, jest przyjemne i relaksujące. Szklarnia ogrodowa to dobre miejsce do wspólnego biesiadowania z rodziną i przyjaciółmi. Zadaszenie zapobiega nagłemu przerwaniu imprezy przez deszcz. Ustawione na stole jedzenie jest chronione przed wiatrem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Ponadto wokół można zasadzić rośliny jadalne, które pobudzą apetyt gości i nadadzą się do dekoracji sporządzonych wcześniej potraw.

zabudowa tarasu 2a Oranżeria ogrodowa – co może się w niej znaleźć?

Przestrzeń do relaksu i rekreacji

Przeszklona zabudowa tarasu umożliwia spędzanie na nim więcej czasu. Mieszkańcy nie muszą przejmować się złą pogodą. Mogą relaksować się przez cały rok. Nowoczesna oranżeria często pełni funkcję salonu. Wystarczy ustawić w niej meble wypoczynkowe. Jak odpoczywać w tego typu szklarni ogrodowej? Na liście najczęstszych aktywności wybieranych przez jej użytkowników znajdują się:

  • prace artystyczne – szklane ściany i dach zapewniają doskonałe światło do malowania lub rzeźbienia,
  • czytanie książek, czasopism i słuchanie audiobooków,
  • zabawa z dziećmi i granie w gry planszowe z rodziną lub znajomymi,
  • pogawędki na błahe i poważne tematy,
  • leżenie i odpoczywanie po ciężkim dniu pracy,
  • układanie puzzli i składanie modeli,
  • pielęgnowanie roślin i wykonywanie sesji zdjęciowych,
  • ćwiczenia gimnastyczne, joga lub medytacja.

Wewnątrz można nie tylko wypoczywać, ale też pracować lub się uczyć. Dzięki obecności natury czynności te stają się bardziej przyjemne i efektywne. Producent oranżerii wykorzystuje solidne szkło o dużej przejrzystości. Duża ilość naturalnego światła korzystnie wpływa na samopoczucie mieszkańców i dodaje im energii. Zadaszenie można wykorzystać także jako zabudowę basenu.

Zbudujemy dla Ciebie nowoczesną oranżerię!

Podoba Ci się wizja prywatnej oranżerii? Zaprojektuj efektowną szklarnię i ciesz się nią przez cały rok. Postaw na nowoczesną aranżację i solidne materiały, takie jak profile aluminiowe i szkło laminowane. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci opracować odpowiedni projekt. Wykonamy dla Ciebie zabudowę tarasu, zadaszenie basenu, zewnętrzną jadalnię lub strefę rodzinnego wypoczynku.

Rate this post