szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Własna oranżeria w ogrodzie to gwarancja posiadania miejsca do odpoczynku i relaksu. Odpowiedni projekt oraz aranżacja pozwala na stworzenie klimatycznej przestrzeni zarówno na letnie, jak i zimowe dni. Nowoczesne oranżerie zyskują coraz większą popularność i często wykorzystywane są jako pomieszczenie do rodzinnych spotkań, wspólnych posiłków. Ich wnętrze zazwyczaj wypełnia spora ilość roślin, które dzięki odpowiedniej temperaturze mogą być hodowane przez wiele lat. Sprawdź, jakie zalety posiada własna oranżeria w ogrodzie oraz na co zwrócić uwagę podczas projektu.

Bliskie miejsce, w którym złapiesz chwilę oddechu

Coraz częściej oranżerie pełnią funkcję ogrodów zimowych. Jednak przed zaprojektowaniem tego typu przestrzeni należy liczyć się z wygospodarowaniem miejsca. Oranżeria ogrodowa może stanowić przedłużenie pomieszczenia domowego lub być oddzielnym obiektem z odpowiednim przejściem. Duża liczba takich inwestycji opiera się na wykorzystaniu oranżerii jako miejsca do relaksu i odpoczynku. Obecność roślin pozytywnie wpływa na nastrój, a możliwość spędzenia wspólnego czasu w pięknie zaaranżowanym wnętrzu to główna zaleta. Oranżeria ogrodowa wyposażona w ogrzewanie z powodzeniem zastąpi ogród zimowy i taras. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się bliskością natury nawet w mroźne, zimowe dni.

oranzeria odpoczynek relaks 2 Oranżeria – sposób na komfortowy wypoczynek we własnym ogrodzie

Oranżeria w ogrodzie, czyli przyjemny wypoczynek na wyciągnięcie ręki

Nowoczesna oranżeria ogrodowa może posiadać wiele funkcji. Oprócz przestrzeni do odpoczynku z powodzeniem pełni funkcję także miejsca czasowego przechowywania całorocznych roślin ogrodowych. Kolejnym plusem posiadania oranżerii jest możliwość hodowania egzotycznych gatunków, jak bananowce, juki, palmy czy agawy. Właściwe ulokowanie i temperatura tego pomieszczenia gwarantuje dostęp do niezbędnych warunków rozwoju i wzrostu. Ponadto funkcjonalne urządzenie oranżerii – wyposażenie jej w wygodne meble, miejsca do siedzenia czy stoły umożliwia stworzenie przestrzeni, która zachwyci swoim charakterem. Z powodzeniem może być wykorzystywana przez cały rok, jako dodatkowe pomieszczenie domu.

Projekt i wykonanie oranżerii mają znaczenie

Właściwie wykonany projekt oranżerii ogrodowej umożliwia funkcjonalne wykorzystanie. Niezależnie od ilości miejsca warto przemyśleć jej ostateczne przeznaczenie. Zdecydowanie największą zaletą oranżerii jest dostęp do światła. Przeszklona przestrzeń stanowi kompromis pomiędzy naturalnym ogrodem a wnętrzem domu. Wyposażenie jej wnętrza w odpowiednie gatunki roślin pozwala na stworzenie miejsca do relaksu, które zbliży Cię do natury niezależnie od pogody na zewnątrz. Bardzo często w projektach oranżerii uwzględniane jest wyposażenie w meble. Jeśli masz ochotę, aby i w Twojej realizacji się znalazły, warto poinformować o tym firmę dostarczającą konstrukcję wcześniej, aby mogła dopasować oranżerię do Twojego pomysłu. Wygodne kanapy, fotele, krzesła i stół to gwarancje komfortowego odpoczynku. Coraz więcej osób decyduje się także na organizację we wnętrzu oranżerii klimatycznego oświetlenia, które podkreśla charakter całej przestrzeni. Na rynku istnieją także realizacje, które pełnią funkcje biura lub gabinetu. Ta forma oranżerii stawiana przy obiektach firmowych daje możliwość organizacji odpowiedniego pomieszczenia do pracy oraz profesjonalnego miejsca do spotkań z klientami.

oranzeria w ogrodzie 2a Oranżeria – sposób na komfortowy wypoczynek we własnym ogrodzie

Zaufaj specjalistom!

Inwestycja w oranżerię powinna opierać się na stworzeniu profesjonalnego projektu. W tej sytuacji warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą w określeniu odpowiedniej wielkości, rodzaju wykonania, montażu oraz materiałów. Niezależnie od rodzaju oranżerii bardzo ważne jest właściwe zrealizowanie wizji i spełnienie oczekiwań. Najczęstszymi rozwiązaniami są obiekty na planie ośmiokąta, kwadratu lub prostokąta. Podstawą udanej inwestycji jest także sprawnie przeprowadzony montaż.

Ciesz się oranżerią w swoim ogrodzie

Nowoczesna i funkcjonalna oranżeria ogrodowa to idealne miejsce do relaksu. Jeśli zastanawiasz się, czy warto posiadać ją w swoim ogrodzie – odwiedź naszą stronę Green House Service i poznaj przykładowe realizacje. Jesteśmy grupą fachowców, posiadającą ogromne doświadczenie w realizacji projektów oranżerii. Nasza oferta obejmuje sprawny montaż. Korzystamy z nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów, gwarantujących zadowolenie i komfortowe użytkowanie wnętrza oranżerii przez wiele lat.

Rate this post