szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Jeszcze stosunkowo niedawno oranżerie przydomowe miały na tyle wysokie ceny, że na ich montaż mogły sobie pozwolić wyłącznie majętne osoby. Obecnie koszt instalacji i zakupu takiej konstrukcji jest bardziej przystępny – cieszą się one coraz większą popularnością również w Polsce. W końcu oszklony taras lub balkon to doskonały sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej Twojego domu. Sprawdź, czym się kierować, wybierając taką zabudowę i dowiedz się, jak ją odpowiednio zaadaptować!

Spis treści

 

Większa powierzchnia domu, to większy komfort domowników

Inwestycja w oszklony taras pozwoli Ci cieszyć się większym metrażem Twojego domu czy mieszkania o każdej porze roku. Profesjonalna zabudowa balkonu to sposób na zaadaptowanie dodatkowej przestrzeni użytkowej, z której będziesz korzystać nawet w trakcie chłodnych, zimowych miesięcy. Taka konstrukcja zwiększa też walory estetyczne Twojego domu, sprawiając, że wygląda on bardziej przytulnie i nowocześnie. Nic zatem dziwnego, że oranżerie przydomowe Greenhouse Service cieszą się dużym powodzeniem i coraz więcej osób wybiera je do swojego domu.

taras oszklony 2 Sposób na powiększenie metrażu Twojego domu? Oszklony taras!

Oszklony taras – dodatkowe metry Twojego azylu

Jeśli masz w swoim domu balkon lub taras, to taka zabudowa powinna Cię zainteresować! Nowoczesna oranżeria przydomowa przyda się szczególnie w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni, gdzie każdy, dodatkowy metr jest bardzo cenny! Oszklony teren możesz zaadaptować podobnie, jak wnętrze domu, umieszczone tam meble będą bowiem chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W środku oszklenia panują też optymalne temperatury do hodowli roślin, dlatego możesz rozpocząć tam hodowlę swoich ulubionych warzyw i owoców.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru oranżerii?

Decydując się na montaż oranżerii przydomowej, musisz na początku wybrać konstrukcję, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Obecnie oszklone balkony wykonuje się z różnego rodzaju tworzyw mających swoje wady i zalety. Popularnym budulcem jest drewno, wyróżniające się wysokimi walorami estetycznymi, lecz także mało odporne na wilgoć. Lepszym wyborem jest konstrukcja bazująca na profilach aluminiowych, które mają doskonałe parametry techniczne, jednak są droższe, niż drewno.

Nie bez znaczenia jest też wybór wypełnienia na Twoją oranżerię przydomową. Nadal popularnym rozwiązaniem jest stosowanie popularnego szkła. Warto jednak pamiętać, że taki materiał jest ciężki, kruchy i mocno się nagrzewa, co może być bardzo uciążliwe w trakcie upalnych dni. Dlatego w Greenhouse Service wykonujemy oszklone tarasy i balkony z poliwęglanu, który jest odporny na promieniowanie UV, a przy tym niezwykle trwały.

Jak zaaranżować przydomową oranżerię?

Kiedy już wybierzesz idealną oranżerię przydomową dla siebie, czas pomyśleć o odpowiedniej aranżacji tej dodatkowej przestrzeni. Sposób adaptacji zabudowy tarasu czy balkonu będzie w dużej mierze uzależniony od powierzchni, jaką dysponujesz. Jednak nawet niewielki metraż można urządzić wygodnie i estetycznie pod warunkiem, że zrobisz to sprytnie! W takim przypadku powinieneś wykorzystać także ścianę zewnętrzną mieszkania, montując na niej półki czy nawet ogrody wertykalne, w których posadzisz zioła czy kwiaty.

oszklony taras metraz 2a Sposób na powiększenie metrażu Twojego domu? Oszklony taras!Sposób aranżacji Twojego oszklonego tarasu powinien być uzależniony od jego przeznaczenia. Jeśli zabudowa ma być całoroczna, to możesz zaadaptować ją podobnie, jak wnętrze mieszkania, nie martwiąc się o wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych na kondycję wykorzystanych do ozdobienia oranżerii mebli czy dodatków. Jeśli natomiast oranżeria przydomowa ma Ci służyć głównie pod uprawy, to postaw na lekkie, niewielkie meble, np. stolik z zestawem krzeseł, a pozostałą przestrzeń wykorzystaj do zamontowania skrzynek z warzywami czy owocami.

Dopasujemy oranżerię do Twoich potrzeb i gustu!

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Cię o zaletach, jakie niesie ze sobą wykorzystanie oszklonego tarasu w Twoim domu! Teraz możesz wybrać najlepszą zabudowę dla siebie, korzystając z katalogu Greenhouse Service. Nasza firma proponuje wysokiej klasy oranżerie ogrodowe, których ceny są bardzo przystępne. Wykonamy dla Ciebie indywidualny projekt, dostosowany do potrzeb Twojej rodziny oraz warunków panujących w budynku. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś i ciesz się dodatkową przestrzenią użytkową!

Rate this post