szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Jesteś wielbicielem ekologicznych ziół i warzyw? Uwielbiasz ich naturalny smak i aromat? Fenomenalny sposób na uprawę roślin na Twoim balkonie to nie mit! Sprawdź jak wykorzystać jego przestrzeń, by stworzyć funkcjonalne i nowoczesne szklarnie balkonowe. Niezależnie od pory roku uprawa ziół i kwiatów może być łatwym sposobem na piękny i zadbany balkon, będący jednocześnie Twoim wymarzonym mini ogródkiem w samym środku miasta!

Szklarnia – sposób na przedłużenie sezonu ogrodniczego i nie tylko

Wielu z nas marzy o możliwości hodowania własnych warzyw. Jednak nie zawsze mamy możliwości, które ułatwiają realizację zamiarów. Nowoczesny styl urban gardening to odpowiedź na oczekiwania amatorów ogrodnictwa. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domu, czy posiadasz mieszkanie w środku miasta bez dostępu do ogrodu, możesz w łatwy sposób wykorzystać przestrzeń swojego balkonu. Szklarnia na balkonie to jedno z popularnych w ostatnim czasie rozwiązań. Jej funkcjonalność i zastosowanie nie różni się niczym od dużej szklarni ogrodowej. Można uprawiać w niej wiele roślin szklarniowych, jak ogórki, fasolkę czy pomidory. Najistotniejszą kwestią w obu przypadkach jest nawadnianie roślin, które różni się znacząco w obu przypadkach. Efekt hodowli może być zupełnie taki sam. Szklarnia balkonowa to również możliwość na łatwe zimowanie niektórych wieloletnich gatunków kwiatów i ziół, co pozwala na przedłużenie ich żywotności.

szklarnia na balkonie 2 Szklarnia na balkonie? Podpowiadamy, czy to możliwe!

Gdy brakuje powierzchni na działce, wybierz szklarnię balkonową

Nowoczesne szklarnie balkonowe to nie tylko rozwiązanie dla mieszkań w blokach. Jeśli posiadasz własny dom, a miejsce na działce jest znacząco ograniczone – balkon może stać się miejscem, w którym z łatwością wyhodujesz ekologiczną bazylię, tymianek czy rozmaryn. W zależności od posiadanej przestrzeni istnieje wiele rozwiązań ułatwiających budowę szklarni. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są szklarnie przyścienne, o kształcie prostokąta lub kwadratu. Posiadają w środku odpowiednie miejsca z półkami, charakteryzujące się wyglądem szafy. Dla osób chcących uprawiać wiele gatunków kwiatów i roślin istnieje możliwość całkowitej zabudowy balkonu, która umożliwi bezproblemowe zimowanie roślin oraz zapewni najlepsze efekty uprawy wymagających gatunków.

Mini szklarnia na balkonie mieszkania w bloku?

Nawet jeśli posiadasz niewielki balkon, mała szklarnia domowa to trafne rozwiązanie, by cieszyć się możliwością uprawy ziół i kwiatów. Obecnie istnieje wiele sposobów na organizację nawet niewielkiej przestrzeni, której rozmiar nie będzie stanowić żadnego problemu. Jednym z rozwiązań jest szklarnia piętrowa. Dzięki odpowiedniej organizacji miejsca możesz z łatwością uprawiać w niej nawet kilkanaście rodzajów roślin. Warto jednak pamiętać o systemie nawadniania, który jest kluczową kwestią. Mini szklarnia na balkonie posiada bardzo dużo zalet. Oprócz ochrony roślin przed owadami, czy ptakami może stanowić też element dekoracyjny. Jeśli zadbasz o jej odpowiednie oświetlenie, masz pewność, że wieczorami Twój balkon zmieni się w oazę odpoczynku i relaksu.

rosliny na balkonie 2a Szklarnia na balkonie? Podpowiadamy, czy to możliwe!

Materiały, które warto wybrać

Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie materiałem na szklarnie jest poliwęglan. Bardzo wytrzymałe i stabilne tworzywo pozwala na stworzenie idealnej konstrukcji. Jest to materiał, który umożliwia przenikanie promieni słonecznych do wewnątrz, co gwarantuje zapewnianie wysokiej jakości uprawy. Poliwęglan wybrany na szklarnię to bardzo solidne rozwiązanie, które wytrzyma szereg przypadkowych uderzeń, silny wiatr oraz niespodziewane opady gradu. Poliwęglan sprawdzi się znakomicie do uprawy roślin, które nadają się do hodowli na otwartej przestrzeni. Jeśli zastanawiasz się na użyciem tego materiału i potrzebujesz odpowiedniej porady – chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Zaaranżuj własną szklarnię na balkonie

Mała szklarnia domowa to najlepszy sposób na przydomową hodowlę warzyw nawet dla osób mieszkających w blokach. Uniwersalność, prosta konstrukcja oraz funkcjonalność sprawiają, że sprawdzi się świetnie na każdym balkonie, niezależnie od dostępnej przestrzeni. Jako eksperci w tej dziedzinie dostarczymy Ci szeregu inspiracji, które znajdziesz na naszej stronie. Nowoczesne szklarnie balkonowe to rozwiązanie na miarę urban gardening, które zachwyca swoją uniwersalnością i charakterem.

Rate this post