szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Szklarnia ogrodowa na wymiar to możliwość stworzenia praktycznej i funkcjonalnej przestrzeni do uprawy ekologicznych roślin. Wyjątkowo przyjazny mikroklimat, który tworzy się w jej wnętrzu, pozwala na prawidłowy i zdrowy wzrost wielu gatunków roślin. Natomiast ochrona przed silnym wiatrem i niespodziewanymi opadami gradu zapewnia bezpieczeństwo i prawidłowe plony. Nowoczesne szklarnie ogrodowe z poliwęglanu i szkła mogą stanowić również element urozmaicający przestrzeń wokół domu. Szukasz inspiracji i sprawdzonych konstrukcji? Poniżej przedstawiamy kilka gotowych rozwiązań. 

 

Marzysz o przydomowej szklarni ogrodowej?

Jeśli planujesz swoją przygodę z ogrodnictwem i szukasz pomysłu na hodowlę ekologicznych warzyw — szklarnie ogrodowe z montażem to idealne rozwiązanie. Wielu miłośników zdrowej żywności decyduje się na samodzielną uprawę warzyw i owoców. Szklarnia jest idealnym miejscem, gdzie ich wzrost odbywa się w odpowiednich warunkach. Szczególnie wczesną wiosną, kiedy pogoda w dzień staje się korzystna, a w nocy przymrozki mogą zniszczyć wysadzone rośliny do gruntu. Natomiast szklarnia ogrodowa pozwala na bezpieczne wysadzanie sadzonek, umożliwiając wcześniejsze zebranie plonów. Jeśli posiadasz działkę, na której bez problemu znajdziesz miejsce na tego typu inwestycje — szklarnia ogrodowa będzie idealnym pomysłem. Odpowiednie dopasowanie wymiarów do miejsca na działce pozwala na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni.

szklarnia przy domu 2 Szklarnia ogrodowa na wymiar, czyli dlaczego warto postawić na personalizowany projekt

Ogromny wybór projektów może przyprawić o zawrót głowy

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na posiadanie miejsca do uprawy roślin, jakim jest szklarnia ogrodowa. Poliwęglan, z którego wykonane zostały nowoczesne modele, gwarantuje trwałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Natomiast szklarnie stworzone z wykorzystaniem hartowanych szyb o grubości od 4 do 5 mm są pewnością bezpieczeństwa przed silnym gradobiciem. Uszczelki łączące panele szklane gwarantują szczelność przed deszczem oraz brak ryzyka wyrwania szyby podczas silnych porywów wiatru. Dostępne na rynku modele szklarni ogrodowych pozwalają na dopasowanie idealnego modelu. Niezależnie od potrzeb i oczekiwań wysokiej jakości produkty umożliwią stworzenie idealnej przestrzeni do hodowli warzyw i owoców.

Personalizacja – dostosuj przestrzeń do własnych potrzeb!

Budowa małej szklarni ogrodowej to doskonały pomysł także wtedy, jeśli na swojej działce masz ograniczenia przestrzenne. Zaproponowanie konkretnego modelu pozwoli na zaplanowanie i odpowiednią organizację miejsca. W zależności od koncepcji dotyczącej ilości hodowanych roślin możesz wcześniej zorganizować rozmieszczenie donic, stojaków, czy grządek. Podczas personalizacji należy zwrócić uwagę na wysokość ścian i szczytu. Zapewnia to lepszą cyrkulację powietrza przy roślinach wysokopiennych jak pomidory.

rosliny szklarnia 2a Szklarnia ogrodowa na wymiar, czyli dlaczego warto postawić na personalizowany projekt

Postaw na nowoczesną szklarnię ogrodową

Nowoczesne szklarnie ogrodowe z wykorzystaniem poliwęglanu na dachu to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Materiał, z którego zostały wykonane, zastępuje tradycyjne tafle szkła. Cechuje go duża przepuszczalność UV oraz równomierne rozpraszanie światła. Nowoczesne modele szklarni to przede wszystkim oryginalny design. Rozwiązania dostępne na rynku umożliwiają dopasowanie funkcjonalnej przestrzeni, która dodatkowo podkreśli charakter ogrodu.

Wybierz profesjonalistów. Wybierz Greenhouse Service!

Jesteśmy doświadczoną firmą oferującą szklarnie ogrodowe. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje oraz przykładowe realizacje. Korzystamy z najwyższej jakości materiałów i akcesoriów, a wykonywane przez nas szklarnie z poliwęglanu i szkła to nowoczesne rozwiązania gwarantujące zadowolenie i stworzenie funkcjonalnej przestrzeni. Oferujemy pomoc w doborze najlepszej konstrukcji szklarni. Z wielką przyjemnością wykonamy model oraz przeprowadzimy sprawny montaż.

Rate this post