szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Odpowiednie miejsce do odpoczynku i relaksu jest niezbędnym elementem każdego domu. Nowoczesny taras to jedno z rozwiązań, które dzięki właściwej organizacji może stać się przyjazną i przestronną przestrzenią. W domach jednorodzinnych bardzo popularnym sposobem na stworzenie idealnego i komfortowego miejsca do relaksu jest połączenie tarasu z salonem. Sprawdź nasze inspiracje i dowiedź się, jak urządzić taras, który zaskoczy swoją funkcjonalnością. 

Taras – odpoczynek na wyciągnięcie ręki

Znane od lat tarasy kojarzą się przede wszystkim z miejscem wygospodarowanym na zewnątrz, połączonym z domem i posiadającym oddzielne wyjście z salonu. Ich przestrzeń wykorzystywana jest latem i wiosną w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych, a dodatkowe nowoczesne zadaszenie pozwala na tworzenie integralnej części z całym budynkiem. Główną zaletą oszklonego dachu tarasu jest możliwość wykorzystania go nawet w chłodniejsze czy deszczowe dni. Odpowiednia organizacja i aranżacja całej przestrzeni pozwala na stworzenie dodatkowego pomieszczenia, które z pewnością sprawdzi się w roli kolejnego salonu, oferując możliwość relaksu i atrakcyjnego spędzania czasu.

3 pomysły na nowoczesny taras

Nowoczesny taras może być wykorzystany jako miejsce do rodzinnych spotkań, wspólnych posiłków i drobnych uroczystości. Kluczową rolą, podnoszącą funkcjonalność przestrzeni jest niewątpliwie jego zadaszenie. Kolejną bardzo ważną kwestią, która przyczyni się do organizacji komfortowego miejsca, jest wyposażenie tarasu w meble – stół, krzesła, kanapy, fotele. Bardzo popularnym rozwiązaniem podczas projektowania wnętrza i aranżacji jest także odpowiednia ilość przeszkleń, tworząca nieograniczoną bryłę pełną światła.

nowoczesny taras 2 3 sposoby na taras w nowoczesnym stylu

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu

Zadaszony taras to możliwość korzystania z jego przestrzeni nie tylko latem. Podczas wyboru tego typu projektu deszczowe, jesienne dni również nie są problemem. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zadaszenie tarasu z poliwęglanu, który cechuje się doskonałą termoizolacją i ogranicza nadmierne ogrzewanie wnętrza podczas upalnych dni. Pamiętaj, że nowoczesny i dobrze zorganizowany taras może stać się kolejnym pomieszczeniem, z którego można korzystać swobodnie przy różnych okazjach, a jego zadaszenie uniezależni Cię od warunków pogodowych.

Meble z nowoczesnym sznytem

Sposobów na atrakcyjną aranżację tarasu jest naprawdę wiele! Może być stworzona w zupełnie innym stylu lub nawiązywać do wystroju wnętrza domu. Dla tego typu przestrzeni bez zadaszenia istotne jest, by podczas wyposażenia jej w meble zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Brak bezpośredniej ochrony przed słońcem i deszczem narzuca wybór materiałów, które są odporne na działanie promieni UV oraz charakteryzują się wodoodpornością. Natomiast taras, który posiada zadaszenie, pozwala na nieograniczone nowoczesne rozwiązania. W tym wypadku wybór mebli staje się dużo łatwiejszy. Ze względu na ochronę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, podczas realizacji projektu możesz zdecydować się na wiele wariantów, a wnętrze tarasu będzie przypominać standardowy domowy salon.

taras nowoczesny zadaszony 2a 3 sposoby na taras w nowoczesnym stylu

Duża ilość przeszkleń

Otwarta przestrzeń tarasu pozwala stworzyć ciepłe i klimatyczne miejsce, które nie posiada ograniczeń w postaci ciężkich ścian. Dostęp do światła jest bardzo ważny i znacząco wpływa na komfort relaksu. Coraz więcej nowoczesnych projektów realizowanych jest z użyciem trwałego, ale i designerskiego materiału, czyli poliwęglanu. Uchylne okna i rozsuwane drzwi idealnie połączą przestrzeń tarasu z ogrodem i ułatwią grillowanie niezależnie od pogody. Dzięki temu jego przestrzeń stanie się integralną częścią domu, która może być wykorzystywana niezależnie od pory roku.

Stylowy, nowoczesny taras dzięki Greenhouse Service

Zadaszony taras to niewątpliwie nowoczesne rozwiązanie, które potrafi zmienić i rozszerzyć jego funkcjonalność. Jeśli szukasz profesjonalnego sposobu na organizację i projekt zadaszenia — odwiedź naszą stronę internetową. Jako doświadczony dystrybutor renomowanych systemów belgijskiego producenta Euro-Serre oferujemy pomoc w realizacji. Niezależnie od wymiarów Twojego tarasu dobierzemy najlepsze rozwiązanie, które zagwarantuje komfort i wygodę bez względu na kapryśną, polską aurę. Sprawdź nasze realizacje z poliwęglanu, które cieszą się największą popularnością. Gwarantujemy stabilną i solidną konstrukcję na lata!

Rate this post