szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Uprawa grządek warzywnych to doskonały sposób na wprowadzenie zdrowych produktów do Twojej codziennej diety oraz na oszczędność pieniędzy na zakupach. Jeśli chcesz uzyskać imponujące plony bez względu na pogodę, z pewnością przyda Ci się nowoczesna szklarnia ogrodowa z poliwęglanu, którą znajdziesz w ofercie Greenhouse Service. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zyskasz, decydując się na takie rozwiązanie!

Spis treści

 

Mocno zróżnicowany klimat nie zawsze sprzyja roślinom

Aby uzyskać obfite plony i cieszyć się smakiem świeżych warzyw i owoców przez cały sezon, musisz często zmagać się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wiosenne przymrozki, intensywne opady czy susza stanowią poważne zagrożenie dla upraw zarówno wielkopowierzchniowych, jak i tych przydomowych. Niestety klimat w Polsce z roku na rok jest coraz bardziej nieprzewidywalny, przez co hodowla przydomowa staje się coraz trudniejsza. Doskonałym rozwiązaniem na takie problemy są nowoczesne szklarnie ogrodowe z poliwęglanu, które pozwolą Ci uzyskać satysfakcjonujące plony każdego roku!

szklarnia w ogrodzie 1 Ciesz się świeżymi warzywami nie tylko latem!

Co sprawia, że uprawa roślin w szklarni ogrodowej jest możliwa znacznie dłużej?

Proponujemy Ci rozwiązanie, przez które jakość oraz ilość Twoich plonów nie będą uzależnione od kapryśnej pogody. Uprawa warzyw i owoców będzie dla Ciebie znacznie bardziej satysfakcjonująca oraz oszczędzisz sporo czasu i pieniędzy na pracach związanych z pielęgnacją roślinności. Nowoczesna szklarnia domowa tworzy optymalny mikroklimat, który sprzyja porostowi posadzonych roślin, chroniąc je przed m.in.:

  • utratą wilgotności,
  • szkodnikami i chorobami,
  • skrajnymi temperaturami.

Aura dobra dla roślin

Konstrukcja wykonana z poliwęglanu stanowi doskonałą barierę zabezpieczającą przed drobnoustrojami szkodliwymi dla Twoich plonów. W szklarni domowej wykorzystuje się pojemniki do upraw ze starannie dobraną glebą, która w przeciwieństwie do tej ogrodowej, jest wolna od grzybów czy bakterii. Wewnątrz panują sterylne warunki, przez o warzywa i owoce mogą rosnąć zdrowe i silne.

Nasza przydomowa szklarnia utrzymuje też optymalną wilgotność, która jest kluczowym czynnikiem dla wzrostu roślin. Nawet w upalny dzień plony będą miały zapewnioną odpowiednią dawkę wody z gleby, co gwarantuje dobre plony nawet przy utrzymujących się wysokich temperaturach czy braku deszczu. Konstrukcja chroni też przed przymrozkami, które pojawiają się także w cieplejszych miesiącach, powodując obumieranie warzyw i owoców. Z tego powodu możesz rozpocząć sianie nieco wcześniej i cieszyć się zdrową żywnością już na wiosnę.

Materiały wysokiej jakości

Chociaż jej nazwa pozostała taka sama, to w dzisiejszych czasach szklarnia domowa nie zawsze jest zbudowana ze szkła. Zamiast tego masywnego, ciężkiego materiału coraz częściej wykorzystywany jest poliwęglan, stanowiący tańszą, a przede wszystkim bardziej bezpieczną alternatywę. Jest to tworzywo lekkie i elastyczne, przez co montaż konstrukcji z niego wykonanej przebiega bezproblemowo. Materiał ten stanowi bardzo dobrą barierę przed promieniami UV, a w przypadku wybrania wariantu mlecznego może też zapewnić cień twojej roślinności! Wyróżnia się też dużą wytrzymałością mechaniczną, przez co wykonana z niego budowla jest bardzo trwała.

szklarnia ogrod 1a Ciesz się świeżymi warzywami nie tylko latem!

Dodatkowe wyposażenie

Do swojej przydomowej szklarni ogrodowej możesz dokupić także dodatkowe wyposażenie, przez co stanie się lepiej dopasowana do Twoich potrzeb. Polecamy wzbogacić konstrukcję o dodatkowe okno dachowe, umożliwiające lepszą kontrolę temperatury wewnątrz. Warto także zainwestować w półki, dzięki którym zyskasz jeszcze więcej miejsca do posadzenia ulubionych warzyw i owoców. Na uwagę zasługują także krawężniki, z których pomocą stworzysz widoczne ścieżki prowadzące do poszczególnych grządek.

Postaw na rozsądną inwestycję od Greenhouse Service!

Teraz już wiesz, jakie zalety niesie ze sobą instalacja szklarni ogrodowej na terenie Twojego ogrodu! Przyszedł czas na wybór optymalnej konstrukcji, którą zamontujesz na swojej posesji. W katalogu Greenhouse Service znajdziesz wiele modeli o zróżnicowanych rozmiarach i parametrach, które wypełniamy szkłem lub poliwęglanem. Zwróć również uwagę na oranżerie, które również mamy w swojej ofercie. Wybierz idealne rozwiązanie dla siebie i ciesz się świeżymi warzywami i owocami już w najbliższym sezonie!

Rate this post