Zróżnicowany klimat w Polsce sprawia, że jeśli interesuje nas przydomowa uprawa warzyw czy owoców, musimy być przygotowani na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Idealnym rozwiązaniem do prowadzenia samodzielnych upraw są popularne w ostatnim czasie szklarnie ogrodowe wykonane z aluminium. Stanowią one niezależne konstrukcje, które można postawić praktycznie w każdym miejscu na działce przydomowej, czy rekreacyjnej, na podmurówce lub dostawić stelaż do ściany budynku.
Obecnie w ogrodach, coraz częściej spotyka się szklarnie aluminiowe oraz oranżerie pokryte szkłem hartowanym lub poliwęglanem. Takie konstrukcje estetycznie się prezentują, doskonale wkomponowując się w zieloną przestrzeń. Co więcej, szklarnia z aluminium pokryta szkłem lub poliwęglanem daje znacznie więcej możliwości niż klasyczny tunel foliowy, która pozwala na wydłużenie sezonu uprawy od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Produkty firmy EURO-SERRE

Kiedy szukamy produktów najwyższej klasy, udajemy się do specjalistów. Belgijskie przedsiębiorstwo Euro-Serre cieszy się w branży wieloletnim doświadczeniem w branży ogrodniczej, dzięki której uprawy roślin oraz warzyw stały się jeszcze bardziej popularne. Firma, która na początku zajmowała się produkcją szklarni przemysłowych, zaczęła tworzyć szklarnie ogrodowe oraz oranżerie, wyróżniając się dbałością o szczegóły, estetykę i jakość.
Decydując się na nasz produkt macie Państwo gwarancję najwyższej jakości. Produkowane są z zamkniętych profili aluminiowych, które mają zastosowanie w profesjonalnych systemach. Dzięki temu całość jest wyjątkowo mocna i stabilna, odporna zwłaszcza na duże obciążenia (dodatkowe zabezpieczenie tworzy fundament).
Większość modeli EURO-SERRE posiada certyfikat wytrzymałościowy TUVRheinland. Producent daje 12-letnią gwarancję na profile.
Zastosowanie 4 milimetrowego szkła hartowanego w pełnym wymiarze sprawia, że nasze produkty będą Państwu służyły przez wiele lat i spełnią Państwa wszelkie wymagania i oczekiwania.
Nasz asortyment zadowoli nawet najbardziej wymagających ogrodników, którzy uprawiają nie tylko kwiaty i rośliny ale także pomidory i inne warzywa. Obejmuje on szklarnie ogrodowe, przyścienne oraz oranżerie w różnych rozmiarach, dla których można wybrać różnorodne rodzaje oszklenia i akcesoria. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Zobacz nasze realizacje.

Szklarnie do ogrodu

Szklarnia ogrodowa Euro-Micro
Ta niewielka szklarnia jest ogromnym atutem w każdym małym ogrodzie. Funkcjonalna konstrukcja Euro-Micro zapewnia optymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni, co umożliwia użytkowanie w niewielkim ogrodzie lub nawet na tarasie.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Micro
Szklarnia ogrodowa Euro-Maxi
Szklarnia ogrodowa Euro-Maxi
Dzięki szklarni z serii Euro-Maxi możesz spełnić swoje marzenia. Wykorzystaj ją do uprawy ulubionych roślin i warzyw przez wiele lat lub zaaranżuj jako altanę, w której wysoka ściana boczna zapewni wystarczająco dużo miejsca dla ciebie i roślin. Maxi to nasz podstawowy model z dużym potencjałem dzięki dużej ilości dostępnych dodatkowych akcesoriów. Spraw by twoja szklarnia stała się funkcjonalna zarówno do uprawy jak i wypoczynku.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Maxi On Wall
Podmurówka z cegieł nadaje standardowemu modelowi Maxi On Wall antycznego wyglądu. Podmurówka dodatkowo pomaga wyrównać temperaturę wewnątrz szklarni, ponieważ magazynuje ciepło w ciągu dnia i uwalnia je w nocy. Niezależnie od tego w jaki sposób korzystasz ze szklarni na podmurówce, da ci to zupełnie nowe doświadczenie w ogrodzie.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Maxi On Wall
Szklarnia ogrodowa Maxi-Special
Szklarnia ogrodowa Maxi-Special
Dzięki zastosowaniu zmniejszonego modułu 37 [cm] model Maxi-Special bez wątpienia stanie się piękną ozdobą państwa ogrodu.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Rustiq
Dzięki pochyłemu dachowi o kącie 45° model Euro-Rustiq ma wygląd szklarni w stylu wiktoriańskim. Model ten jest odpowiedni do użytkowania w rejonach, w których występują obfite opady śniegu.
Szklarnia Euro-Rustiq jest również dostępna z wąskimi szybami w module 37 [cm] oraz z wiktoriańskim zdobieniem szczytu.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Rustiq
Szklarnia ogrodowa Euro-Plus
Szklarnia ogrodowa Euro-Plus
Modele Euro-Plus to profesjonalne szklarnie dla prawdziwych ogrodniczych entuzjastów. To idealny wybór dla tych, którzy szukają dużej altany lub kombinacji powierzchni wypoczynkowej z uprawną.
Dzięki wzmocnionemu, wysokiemu dachowi ta szklarnia idealnie nadaje się do uprawy roślin pnących, takich jak winogrona, kiwi, mango itp. Euro Plus oferuje również możliwość zimowania większych roślin.
Wysokość rynny to 181 cm lub 201 cm.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Plus On Wall
Podmurówka z cegieł nadaje standardowemu modelowi Euro-Maxi On Wall antycznego wyglądu. Podmurówka dodatkowo pomaga wyrównać temperaturę wewnątrz szklarni, ponieważ magazynuje ciepło w ciągu dnia i uwalnia je w nocy.
Niezależnie od tego w jaki sposób korzystasz ze szklarni na podmurówce, da ci to zupełnie nowe doświadczenie w ogrodzie. Wysokość ściany liczona wraz z podmurówką to 218 cm.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Plus On Wall
Szklarnia ogrodowa Euro-Super
Szklarnia ogrodowa Euro-Super
Euro Super to „wielki brat” modelu Euro- Maxi. Dachy poszczególnych szklarni połączone są za pomocą ciężkiej, ocynkowanej rynny, która tworzy większą powierzchnię bez dodatkowego wsparcia. Dzięki temu profesjonalni ogrodnicy lub centra ogrodnicze mogą korzystać z tego modelu. Model idealnie sprawdzi się również, jako zadaszenie basenu. Wysokość rynny to 181 cm lub 201 cm.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Gothic
Możliwość postawienia konstrukcji na podmurówce, rozstaw profili co 37 [cm] oraz zdobienie szczytu w wiktoriańskim - całe to zestawienie sprawia, że model Euro-Gothic będzie niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju w Państwa ogrodzie. Wysokość rynny wraz z podmurówką wynosi 215 cm.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Gothic
Szklarnia ogrodowa Gothic-Plus On Wall
Szklarnia ogrodowa Gothic-Plus On Wall
Ta szklarnia o typowym staroangielskim wyglądzie postawiona na podmurówce posiada wąskie szyby w module 37 [cm] oraz wiktoriańskie zdobienie szczytu. Dzięki wzmocnionej konstrukcji dachu model Gothic-Plus On Wall występuje w dużych rozmiarach co sprawia, że jest bardzo przestronny i ma wystarczająco miejsca zarówno na rośliny jak i na meble. Wysokość ściany wraz z podmurówką 218 cm.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Midi
Szukasz sposobu na wydłużenie sezonu uprawy warzyw, owoców lub kwiatów? Sięgnij po nowoczesny produkt o lekkiej konstrukcji aluminiowej i przy jej pomocy chroń uprawiane przez siebie rośliny przed kaprysami pogody. Maksymalna długość szklarni 604 cm / szerokość 118 cm lub 156 cm. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Midi
Szklarnia ogrodowa Euro-Muurserre
Szklarnia ogrodowa Euro-Muurserre
Przeznaczona do samodzielnego montażu, elegancka szklarnia ogrodowa to nowoczesna konstrukcja dedykowana użytkownikom indywidualnym. Obiekt został zaprojektowany z myślą o przydomowych ogrodach i ogródkach działkowych.
Szerokość 233 cm lub 308 cm / maksymalna długość 902 cm. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Straight
Poznaj eleganckie konstrukcje nowoczesnych szklarni dedykowanych użytkownikom indywidualnym, miłośnikom ogrodnictwa, kwiatów i roślin uprawnych. Stwórz własną uprawę roślin, zapewniając im komfortowe warunki do wzrostu. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Straight
Szklarnia z poliwęglanu T-Classic
Szklarnia z poliwęglanu T-Classic
Tradycyjna szklarnia ogrodowa to sprawdzony sposób na wydłużenie okresu wegetacji wielu gatunków roślin, zwłaszcza roślin wrażliwych na gwałtowne zmiany temperatur, na silne podmuchy wiatru lub intensywne opady deszczu. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Scandi
Szukasz eleganckiego elementu wyposażenia do przydomowego ogrodu? Wybierz nowoczesną konstrukcję przestronnej szklarni zaprojektowanej z myślą o samodzielnym montażu w wybranym przez użytkownika miejscu. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Scandi
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Rondon
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Rondon
Sięgnij po elegancką szklarnię i odmień wygląd przydomowego ogrodu. Oferujemy bogaty wybór nowoczesnych, lekkich obiektów o różnych rozmiarach, o wysokiej jakości konstrukcji i dużych przeszkleniach wykonanych ze szkła hartowanego lub poliwęglanu.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Pyra Stretched
Marzysz o dużej, eleganckiej szklarni, która stanie się ozdobą Twojego ogrodu? Sięgnij po gotową konstrukcję wykonaną z zamkniętych profili aluminiowych, szkła hartowanego lub lekkiego, ale równie wytrzymałego poliwęglanu.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Pyra Stretched
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Royal
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Royal
Chcesz uprawiać rośliny egzotyczne? Pomyśl o zakupie dużej szklarni zaprojektowanej z myślą o uprawie roślin ozdobnych w ściśle kontrolowanych warunkach, w izolacji od środowiska zewnętrznego i zmiennej aury.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Exotic
Zadbaj o efektowny wygląd przydomowego ogrodu, inwestując w eleganckie szklarnie, w których można wypoczywać i uprawiać wybrane gatunki roślin. Tego typu obiekt to wartość dodana każdej nieruchomości.
Zobacz więcej
Szklarnia ogrodowa Euro-Exotic
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Spark
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Spark
Oferujemy bogaty wybór nowoczesnych szklarni o lekkiej konstrukcji aluminiowej, wykończonych taflami ze szkła hartowanego lub poliwęglanu, uzupełnionych o gumowe uszczelki zapewniające wysoki poziom szczelności obiektu oraz bezpieczeństwo jego użytkowania.
Zobacz więcej
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Veranda
Chroń kwiaty i inne, cenne gatunki uprawianych przez siebie roślin przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, inwestując w nowoczesne szklarnie o lekkiej konstrukcji, przeznaczone do samodzielnego montażu.
Szerokość 233 cm lub 308 cm / maksymalna długość 902 cm. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Veranda
Szklarnia ogrodowa Euro-Starr
Szklarnia ogrodowa Euro-Starr
Wybierz nowoczesną szklarnię o konstrukcji aluminiowej dedykowaną zastosowaniom indywidualnym, przeznaczoną do samodzielnego montażu w przydomowym ogrodzie, na działce rekreacyjnej lub terenie ogródków działkowych.
Różna wysokość ścian. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Pyra
Miłośnikom ogrodnictwa dedykujemy bogaty wybór nowoczesnych konstrukcji lekkich obiektów ogrodowych z dużymi przeszkleniami, przeznaczonych do upraw roślin, chroniących je przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Materiał: poliwęglan / aluminium.
Zobacz więcej
Szklarnia z poliwęglanu Euro-Pyra

Szklarnia z poliwęglanu czy tunel foliowy?

Na rynku producenci oferują całą gamę szklarni oraz tuneli foliowych o zróżnicowanym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie szklarni ogrodowej warto dobrze zastanowić się, jakie warunki zamierzamy stworzyć roślinom, jakie chcemy hodować kwiaty, warzywa, itp w naszej szklarni. Należy pamiętać, że docelowo zarówno tunele, jak i szklarnie ogrodowe mają za zadanie ochronę upraw przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz zapewnienie roślinom sprzyjającego mikroklimatu do rozwoju. Tunele foliowe są zdecydowanie tańszą opcją niż szklarnie, jednak trzeba pamiętać, że folia z biegiem czasu może tracić swoje właściwości (w ekstremalnie trudnych warunkach tunel może nie przetrwać nawet jednego sezonu w Twoim ogrodzie). Pod tym względem o wiele lepiej sprawdzi się szklarnia z poliwęglanu, której wytrzymałości dodaje aluminiowa konstrukacja.

Profesjonalne szklarnie belgijskie do ogrodu

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne szklarnie belgijskie, pochodzące od renomowanego producenta szklarni Euro-Serre, przedsiębiorstwa cieszącego się w branży ponad 40-letnim doświadczeniem. Proponowane rozwiązania wyróżniają się mocnymi i stabilnymi konstrukcjami, zbudowanymi na bazie zamkniętych profili aluminiowych, dzięki czemu wykazują bardzo dobrą odporność nawet na duże obciążenia. Szklarnie ogrodowe były poddawane testom wytrzymałościowym, które wykazały, że konstrukcje mogą stać przez cały rok w ogrodzie, bez konieczności ich demontowania.

Ekskluzywne przydomowe szklarnie do ogrodu, które znajdą Państwo w naszym asortymencie, posiadają certyfikat TÜVRheinland®. Są dostępne w różnorodnych wariantach wielkościowych i posiadają kilkumilimetrowe szkło hartowane w pełnym wymiarze, montowane do konstrukcji za pomocą gumowych uszczelek. W zależności od przeznaczenia czy charakteru domowego otoczenia ogrodowego, każda szklarnia ogrodowa zostanie dostosowana Państwa potrzeb. Dzięki temu zyskają Państwo nie tylko miejsce w swoim ogrodzie do uprawy warzyw, ale również unikatową ozdobę ogrodu, która wyróżni go na tle innych.

Stabilne i wytrzymałe belgijskie szklarnie ogrodowe stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich pasjonatów, którzy uwielbiają hodować kwiaty i warzywa. Dzięki nim okres, w którym zbierane będą owoce pracy będzie znacznie dłuższy.

Wyposażenie i akcesoria

Każda szklarnia ogrodowa wykonana z aluminium i poliwęglanu, może zostać wyposażona w szereg różnego rodzaju dodatkowych akcesoriów. Tego typu konstrukcję możemy wzbogacić np. jeszcze jedno okno dachowe, które pomoże w utrzymaniu niezbędnej temperatury w szklarni, a także ochroni rośliny przed przegrzaniem czy w praktyczne, łatwe do zamontowania półki, umożliwiające zaoszczędzenie miejsca w szklarniach oraz całym ogrodzie. Ponadto, przydomową szklarnię ogrodową można też doposażyć w krawężniki ścieżki, czyli w elementy ułatwiające stworzenie chodnika przebiegającego przez jej środek oraz w zestawy do podwiązywania roślin, które są szczególnie przydatne, jeśli zależy nam, aby w naszej szklarni utrzymać rośliny na odpowiednich wysokościach. Mogą być one montowane zarówno wzdłuż, jak również w poprzek szklarni.

Nasze realizacje szklarni ogrodowych


Zobacz więcej realizacji