tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Zróżnicowany klimat w Polsce sprawia, że jeśli interesuje nas przydomowa uprawa warzyw czy owoców, musimy być przygotowani na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Idealnym rozwiązaniem do prowadzenia samodzielnych upraw ogrodniczych są szklarnie ogrodowe domowe. Stanowią one niezależne konstrukcje, które można postawić praktycznie w każdym miejscu na działce przydomowej czy rekreacyjnej, na podmurówce lub dostawić do ściany budynku (tzw. szklarnie przyścienne).

Obecnie w ogrodach, coraz częściej spotyka się szklarnie aluminiowe oraz oranżerie pokryte szkłem hartowanym lub poliwęglanem. Takie konstrukcje estetycznie się prezentują, doskonale wkomponowując się w zieloną przestrzeń. Co więcej, szklarnia z aluminium pokryta szkłem lub poliwęglanem daje znacznie więcej możliwości niż klasyczny tunel foliowy, która pozwala na wydłużenie sezonu uprawy od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Modele firmy EURO-SERRE

Kiedy szukamy produktów najwyższej klasy, udajemy się do specjalistów. Belgijskie przedsiębiorstwo Euro-Serre cieszy się w branży wieloletnim doświadczeniem. Firma, która na początku zajmowała się produkcją szklarni przemysłowych, zaczęła tworzyć szklarnie ogrodowe oraz oranżerie, wyróżniając się dbałością o szczegóły, estetykę i jakość.

Decydując się na nasz produkt macie Państwo gwarancję najwyższej jakości. Szklarnie są produkowane z zamkniętych profili aluminiowych, które mają zastosowanie w profesjonalnych systemach szklarniowych. Dzięki temu całość jest wyjątkowo mocna i stabilna, odporna zwłaszcza na duże obciążenia.

Większość szklarni EURO-SERRE posiada certyfikat wytrzymałościowy TUVRheinland. Producent daje 12-letnią gwarancję na profile

Zastosowanie 4 milimetrowego szkła hartowanego w pełnym wymiarze sprawia, że nasze szklarnie będą Państwu służyły przez wiele lat i spełnią Państwa wszelkie wymagania i oczekiwania.

Nasz asortyment zadowoli nawet najbardziej wymagających ogrodników. Obejmuje on szklarnie ogrodowe, przyścienne oraz oranżerie w różnych rozmiarach, dla których można wybrać różnorodne rodzaje oszklenia i akcesoria. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Zobacz nasze realizacje.

Szklarnie do ogrodu EURO-SERRE

Szklarnia z poliwęglanu czy tunel foliowy?

Na rynku producenci oferują całą gamę szklarni oraz tuneli foliowych o zróżnicowanym poziomie trwałości. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto dobrze zastanowić się, jakie warunki zamierzamy stworzyć roślinom, jakie chcemy hodować kwiaty, warzywa, itp. Należy pamiętać, że docelowo zarówno tunele, jak i szklarnie ogrodowe mają za zadanie ochronę upraw przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz zapewnienie roślinom sprzyjającego mikroklimatu do rozwoju. Tunele foliowe są zdecydowanie tańszą opcją, jednak trzeba pamiętać, że folia z biegiem czasu może tracić swoje właściwości (w ekstremalnie trudnych warunkach tunel może nie przetrwać nawet jednego sezonu). Pod tym względem o wiele lepiej sprawdzi się szklarnia z poliwęglanu, której wytrzymałości dodaje aluminiowa konstrukacja.

Profesjonalne szklarnie belgijskie do ogrodu

W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne szklarnie belgijskie, pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, takich jak JANSSENS NV oraz Euro-Serre, przedsiębiorstw cieszących się w branży ponad 65-letnim doświadczeniem. Proponowane rozwiązania wyróżniają się mocnymi i stabilnymi konstrukcjami, zbudowanymi na bazie zamkniętych profili aluminiowych, dzięki czemu wykazują bardzo dobrą odporność nawet na duże obciążenia. Szklarnie ogrodowe były poddawane testom wytrzymałościowym, które wykazały, że konstrukcje mogą stać przez cały rok, bez konieczności ich demontowania.

Ekskluzywne przydomowe szklarnie, które znajdą Państwo w naszym asortymencie, posiadają certyfikat TÜVRheinland®. Są dostępne w różnorodnych wariantach wielkościowych i posiadają kilkumilimetrowe szkło hartowane w pełnym wymiarze, montowane do konstrukcji za pomocą gumowych uszczelek. W zależności od przeznaczenia czy charakteru domowego otoczenia, każda szklarnia ogrodowa zostanie dostosowana Państwa potrzeb. Dzięki temu zyskają Państwo nie tylko miejsce do uprawy warzyw, ale również unikatową ozdobę ogrodu, która wyróżni go na tle innych.

Stabilne i wytrzymałe belgijskie szklarnie ogrodowe stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich pasjonatów, którzy uwielbiają hodować kwiaty i warzywa. Dzięki nim okres, w którym zbierane będą owoce pracy będzie znacznie dłuższy.

Wyposażenie i akcesoria

Każda szklarnia ogrodowa wykonana z aluminium, może zostać wyposażona w szereg różnego rodzaju dodatkowych akcesoriów. Tego typu konstrukcję możemy wzbogacić np. jeszcze jedno okno dachowe, które pomoże w utrzymaniu niezbędnej temperatury, a także ochroni rośliny przed przegraniem czy w praktyczne, łatwe do zamontowania półki, umożliwiające zaoszczędzenie miejsca w szklarniach. Ponadto, przydomową szklarnię można też doposażyć w krawężniki ścieżki, czyli w elementy ułatwiające stworzenie chodnika przebiegającego przez jej środek oraz w zestawy do podwiązywania roślin, które są szczególnie przydatne, jeśli zależy nam, aby utrzymać rośliny na odpowiednich wysokościach. Mogą być one montowane zarówno wzdłuż, jak również w poprzek szklarni.