szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Zabudowany taras to idealne miejsce do odpoczynku nie tylko w ciepłe wiosenne i letnie dni. Nowoczesne rozwiązania w formie oszklenia umożliwiają stworzenie przestrzeni w typie oranżerii, która przez cały rok może być dodatkowym miejscem do rodzinnych spotkań, wspólnych posiłków czy relaksu. Jeśli zastanawiasz się nad budową tarasu i szukasz sprawdzonego sposobu na jego zadaszenie — poniżej przedstawiamy kilka istotnych wskazówek i charakterystykę sposobów ocieplenia.

Zabudowany taras idealny na jesień i zimę

Otwarty taras to niemalże codzienność domów jednorodzinnych, jednak jego zabudowa i oszklenie daje dużo więcej możliwości. Zadaszony i zamknięty taras sprawdzi się idealnie, jako dodatkowa przestrzeń mieszkalna o każdej porze roku. Odpowiednie ogrzewanie i zagospodarowanie umożliwia organizację miejsca zarówno do odpoczynku, jak i hodowli wielu gatunków roślin ozdobnych. Otwarty taras może być w pełni wykorzystywany jedynie ciepłą wiosną i latem, a jego przestrzeń zimą i jesienią staje się bezużyteczna, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Oszklony taras i jego nowoczesne zadaszenie może z powodzeniem pełnić rolę oranżerii, idealnej do uprawy egzotycznych kwiatów.

zabudowa tarasu 1 1366x1024 Czy warto zabudować taras?

Dodatkowa strefa wypoczynku

Nie od dziś wiadomo, że jednym z miejsc idealnych do odpoczynku jest taras. Odpowiednio wykonana zabudowa daje możliwości stworzenia w nim przedłużenia salonu. Samo umeblowanie i organizacja zależy od dostępnej przestrzeni, jednak wiele osób, posiadających oszklony taras decyduje się na ustawienie w nim kanapy, foteli, stolików kawowych, czy stołów jadalnych, a także regałów na książki i wielu innych mebli. Tak zorganizowana przestrzeń może z powodzeniem pełnić rolę drugiego salonu, jadalni i być idealnym miejscem do rodzinnych spotkań niezależnie od pogody panującej na zewnątrz.

Ocieplenie zamkniętego tarasu – czy jest kosztowne?

Istnieje wiele opcji ocieplenia tarasu. Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań:

  1. Parasole grzewcze — do ich działania niezbędna jest butla z gazem. Cechują się przede wszystkim dużą stabilnością i mogą stanowić również dodatkowe źródło światła.
  2. Promienniki — to urządzenia elektryczne bardzo łatwe w obsłudze. Największym ich plusem jest długa żywotność żarnika i możliwość skierowania ciepła w wyznaczone miejsce.
  3. Biokominki — ogrzewają pomieszczenie żywym ogniem przy wykorzystaniu biopaliwa.
  4. Paleniska — mogą z powodzeniem zastąpić klimatyczny kominek.

Koszty ogrzewania tarasu zależą przede wszystkim od przestrzeni i docelowej temperatury. Ze względu na bezproblemową eksploatacji i skuteczność to właśnie promienniki są najlepszym rozwiązaniem. Jednak do ich działania niezbędne jest podpięcie instalacji elektrycznej. Jeśli nie ma takiej możliwości — alternatywą mogą być parasole grzewcze, jednak wiąże się to z mniejszą skutecznością i dużo większym kosztem użytkowania.

Szklana konstrukcja na cały rok

Nowoczesny i oszklony taras może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Wszystko zależy od dostępnej przestrzeni. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest taras, którego dwie boczne ściany i ściana przednia są oszklone. Tak stworzona konstrukcja nadaje się idealnie jako przedłużenie przestrzeni użytkowej domu z widokiem na ogród. Kolejną możliwością jest stworzenie pomieszczenia, które zostało połączone jedynie przejściem z budynkiem mieszkalnym, a wszystkie jego ściany i zadaszenie są oszklone. Oba z tych rozwiązań pozwalają na bezproblemowe wyposażenie tarasu meblami w postaci narożników, kanap, foteli i stolików oraz pielęgnację egzotycznych roślin.

taras zabudowa 1a 1366x1024 Czy warto zabudować taras?

Sprawdź realizacje Greenhouse service

Jeśli szukasz sprawdzonego sposób na zadaszenie tarasu — poznaj nowoczesne rozwiązania od Green House Service. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i korzystamy z wysokiej jakości systemów belgijskiej firmy Euro-Serre. Gwarantujemy solidne i stabilne zadaszenia wykonane z materiałów takich, jak aluminium, szkło i poliwęglan. Marzysz o oszklonym tarasie, którego zabudowa pozwoli na wykorzystanie przestrzeni niezależnie od pory roku? Poznaj nasze realizacje i projekty. Na stronie internetowej znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące całej oferty. Skontaktuj się z nami w celu przeprowadzenia wstępnej kalkulacji i oszacowania czasu wykonania zlecenia.

Rate this post