szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Nic tak nie szkodzi roślinom, jak nadmierne upały czy mrozy. Gdy niespodziewanie nadejdą przymrozki, potrafią one doszczętnie zniszczyć uprawy. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest dobrze zaprojektowana nowoczesna szklarnia ogrodowa. Pozwala zapewnić roślinom optymalne warunki wzrostu o każdej porze roku – również w miesiącach zimowych. Jak o nią dbać, aby służyła latami? Podpowiadamy – sprawdź!

Szklarnia ogrodowa – sposób na świeże warzywa i owoce każdego dnia

Nowoczesna szklarnia ogrodowa to świetna inwestycja, dzięki której codziennie możesz cieszyć się świeżymi ziołami, warzywami i owocami – nowalijkami, ogórkami czy pomidorami. Oszczędzasz pieniądze na zakupach i masz zdrowe produkty na wyciągnięcie ręki. Znacznie wydłużasz sobie sezon na dostęp do naturalnych witamin i minerałów. Szklarnia ogrodowa to także doskonałe zabezpieczenie roślin przed insektami i ptakami. Chroni przed zbyt intensywnym słońcem, ale jednocześnie dopuszcza niezbędne dla ich rozwoju światło.

jak dbac o szklarnie 1 Jak dbać o szklarnię ogrodową, aby służyła latami?

Kontrola czystości szklarni ogrodowej

Jeśli chcesz, aby konstrukcja posłużyła Ci na długie lata, musisz poznać podstawowe zasady, jak dbać o szklarnię ogrodową. Mycie i odpowiednia dezynfekcja są konieczne dla zachowania jakości upraw. Zabezpieczenie konstrukcji przed zimą pozwoli na bezpieczne uprawianie pod nią roślin w kolejnym sezonie. Starannie wyczyszczone, przejrzyste szkło pozwala wpuścić do szklarni więcej światła. Dlatego myj dokładnie części szklane i poliwęglanowe zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Podstawą jest także ich odkażenie za pomocą specjalnych preparatów. Zabieg ten wykonuj zgodnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu prawidłowo przygotujesz szklarnię pod przyszłe uprawy. Zapewnisz roślinom właściwe warunki do wzrostu, zabezpieczając je przed:

  • grzybami,
  • bakteriami,
  • pleśnią,
  • drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Pozbądź się chwastów i wszelkich pozostałości po poprzednich uprawach. Spulchniaj ziemię i wzbogacaj ją o naturalne nawozy – obornik lub kompost. Co jakiś czas wymieniaj wierzchnią warstwę gleby na świeżą. Zapobiegniesz jej wyjałowieniu i Twoje plony będą obfitsze.

Usuwanie ewentualnych usterek szklarni na bieżąco

Każda nowo postawiona szklarnia ogrodowa wymaga oczyszczenia i konserwacji. Im mniej osadów znajduje się na panelach, tym lepsza będzie absorpcja promieni słonecznych. Sprawdzaj, czy szyby są dobrze zamocowane i czy gumowe uszczelki przyszybowe na ścianach i dachu nie są uszkodzone. W razie potrzeby musisz je wymienić na nowe.

Kontroluj na bieżąco, czy wszystkie elementy szklarni są całe. Gdy zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, niezwłocznie dokonuj napraw i konserwacji. Chętnie Ci w tym pomożemy. Jako doświadczony dystrybutor szklarni proponujemy ich dostawę pod wskazany adres, montaż, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Konstrukcję możemy postawić bezpośrednio na gruncie lub na fundamencie, np. betonowym. Przy tej drugiej opcji beton trzeba dobrze zabezpieczyć na zimę przed popękaniem. W razie zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń musisz je usunąć. Taką usługę możesz zlecić również profesjonalistom.

szklarnia na lata 1a Jak dbać o szklarnię ogrodową, aby służyła latami?

Szklarnia z poliwęglanu to rozwiązanie na długie lata

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań są nowoczesne szklarnie ogrodowe z poliwęglanu. To tworzywo sztuczne o bardzo wysokiej sztywności. Jest materiałem bezpiecznym i prawie niezniszczalnym. Łączy w sobie wytrzymałość mechaniczną, przepuszczalność światła, lekkość i odporność termiczną. Zachowuje swoją trwałość eksploatacyjną w bardzo szerokim zakresie temperatur.

Polecamy solidne konstrukcje z zamkniętych profili aluminiowych – skrzynkowych, które znacznie zwiększają ich wytrzymałość. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza przy coraz częściej zdarzających się anomaliach pogodowych, takich jak:

  • silne porywy wiatru,
  • gradobicie,
  • obfite opady śniegu, jaki może zalegać na dachu.

To dobra inwestycja, która posłuży wiele lat. Takie rozwiązania sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych ogrodach.

Zobacz ofertę od Greenhouse Service

Jesteśmy przekonani, że już wiesz, jak dbać o szklarnię ogrodową i jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie. W naszej ofercie mamy nowoczesne konstrukcje z poliwęglanu, które posłużą Ci wiele lat. Dajemy na nie, aż 12 lat gwarancji producenta. Z oryginalnymi realizacjami firmy zapoznasz się na naszej oficjalnej stronie internetowej. Masz pytania, interesuje Cię indywidualna wycena? Serdecznie zapraszamy do kontaktu!


Rate this post