szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Gdy zbliża się zima, konieczne jest przygotowanie ogrodu na nadchodzące warunki pogodowe. Dotyczy to także szklarni i oranżerii, jeśli masz takie konstrukcje na swojej posesji. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, jakie porządki warto przeprowadzić przed sezonem zimowym. Dzięki temu na wiosnę szybko i sprawnie ruszysz z nowymi uprawami. Sprawdź!

Czas przygotować się na sezon zimowy

Jesienią warto pomyśleć o kilku niezbędnych czynnościach, dzięki którym szklarnia przydomowa czy oranżeria zostaną skutecznie odświeżone, takich jak sprzątanie wnętrza i mycie szklanych powierzchni lub ścian wykonanych z poliwęglanu. Jeżeli skorzystałeś z oferty Greenhouse Service, nie musisz się natomiast martwić o stan konstrukcji – solidny projekt to gwarancja trwałości mimo trudnych warunków atmosferycznych. Twoje rośliny czy meble pozostaną w pełni bezpieczne.

Porządki w szklarni i oranżerii

Jeżeli Twoja szklarnia ogrodowa – szklana lub z poliwęglanu – jest wykorzystywana do uprawy warzyw czy owoców, koniecznie opróżnij ją z roślin, pozbądź się resztek: listków, korzeni, chwastów, i wymień ściółkę. Nie zapomnij o wyczyszczeniu wewnętrznych ścian, podłogi i wszystkich elementów wyposażenia: stołów, regałów, a także narzędzi. Podczas takich porządków warto przeprowadzić też dezynfekcję, wykorzystując specjalistyczne preparaty i pamiętając przy tym o zachowaniu środków ostrożności. Nieco łagodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z antybakteryjnych właściwości mydła potasowego. Pamiętaj też o demontażu zewnętrznych konstrukcji nawadniających, opróżnieniu rur, zraszaczy i skraplaczy oraz zamknięciu dopływu – unikniesz w ten sposób ryzyka zamarznięcia resztek wody i uszkodzenia tych komponentów.

%name Jak przygotować szklarnie i oranżerie na zimę?

Mycie szklarni i oranżerii

Zastanawiasz się, czym umyć przydomową konstrukcję z zewnątrz? Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu i szklane z łatwością oczyścisz, korzystając z myjek wysokociśnieniowych. Jeżeli używasz szczotek, zwróć uwagę na twardość włosia – zbyt ostre może zarysować delikatne powierzchnie, o wiele lepiej sprawdzą się zatem miękkie gąbki. Jesienne mycie pozwoli Ci uniknąć kumulowania brudu przez okres zimowy, cieszyć się piękną, czystą oranżerią i ułatwi powrót do jej użytkowania na wiosnę.

Wysokiej jakości materiały i solidna konstrukcja – sprawdź ofertę Greenhouse Service

Jeżeli chcesz mieć pewność, że przydomowa konstrukcja przetrwa sezon zimowy bez niespodziewanych problemów, wybierz spośród szklarni ogrodowych i oranżerii z oferty Greenhouse Service. Oferujemy zarówno modele montowane przy ścianie budynku, jak i wolnostojące, wykonane z poliwęglanu oraz szklane. Wszystkie są starannie zaprojektowane i produkowane z wysokiej jakości materiałów, mają stosowne certyfikaty potwierdzające wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Już dziś sprawdź nasz asortyment i wybierz coś dla siebie!

Rate this post