szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Chcąc rozpocząć uprawę roślin w swojej domowej szklarni, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach. Zadbaj o przegląd konstrukcji po zimie, wyczyszczenie jej z zabrudzeń i zakonserwowanie, a także o przystosowanie gleby na przyjęcie nowych nasion. To wszystko ma kluczowe znaczenie zarówno dla dłuższej żywotności szklarni ogrodowej, jak i dla optymalnych warunków wzrostu warzyw, owoców i kwiatów. Poznaj praktyczne wskazówki i dowiedz się, jak przygotować się do sezonu!

Jak przygotować szklarnię ogrodową do nowego sezonu?

Istnieje kilka czynności, które powinno się wykonać po zimie, przed rozpoczęciem sezonu na uprawę roślin w szklarni ogrodowej. Warto przeprowadzić je wraz z pierwszymi ciepłymi dniami, aby nie tracić wiosennego słońca i jak najszybciej przygotować przestrzeń do planowanych upraw. A jeśli jeszcze nie wybrałeś odpowiedniego modelu na swoją działkę, koniecznie skontaktuj się z nami – w Greenhouse Service tworzymy wysokiej jakości, nowoczesne szklarnie ogrodowe, które przetrwają wiele lat i posłużą Ci przez długi czas. Są wytrzymałe, odporne na działanie czynników pogodowych, niepodatne na silne porywy wiatru, mocny deszcz, grad, a nawet zalegający śnieg. Jeżeli masz już swoją szklarnię, zadbaj o jej przygotowanie do sezonu.

Przygotowanie gleby

To od jakości podłoża zależy obfitość i zdrowie plonów, dlatego koniecznie zadbaj o glebę po zimie – w tym celu:

  • jeśli zdecydowałeś się skorzystać z zeszłorocznej ziemi, pozbądź się resztek upraw, które mogłyby zacząć gnić, stać się pożywką dla bakterii lub stworzyć środowisko do rozwoju chorób grzybowych,
  • usuń ok. 15 centymetrów górnej warstwy,
  • uzupełnij braki ziemią ogrodową lub kompostem bogatym w składniki odżywcze, możesz też zastosować nawóz dobrany specjalnie do potrzeb konkretnych roślin, jakie planujesz posadzić,
  • spulchnij glebę na głębokości kilkunastu centymetrów i przekop całość przy użyciu szpadla.

Pamiętaj, że intensywność wzrostu i owocowania upraw w szklarni zwiększa ich zapotrzebowanie na składniki mineralne, dlatego tak ważna jest troska o jakość podłoża i jego kompleksowe przygotowanie do sezonu wiosennego.

szklarnia aluminiowa 2a O czym trzeba pamiętać, będąc właścicielem szklarni?

Czyszczenie powierzchni szklarni

Mycie konstrukcji aluminiowej wraz z przeszkleniami jest konieczne, aby pozbyć się zimowych zabrudzeń, błota, zacieków i kurzu. Przed przystąpieniem do tej czynności wykonaj odkażanie – w tym celu wykorzystaj dym z siarki lub zioła (szałwię, lawendę, jałowiec, rozmaryn lub igły sosnowe). Na czas odymiania umieść w szklarni doniczki, beczki do magazynowania wody, narzędzia używane podczas pracy. W ten sposób pozbędziesz się chorobotwórczych drobnoustrojów, bakterii i zarodników grzybów oraz szkodników ze wszystkich powierzchni i wierzchniej warstwy gleby. Po około dwóch dniach wywietrz wnętrze i umyj konstrukcję. Zewnętrzną stronę szybko oczyścisz przy użyciu myjki wysokociśnieniowej. Wewnątrz warto zastosować wodę z mydłem.

Zadbaj o swoją szklarnię ogrodową!

Oferujemy możliwość złożenia zamówienia uwzględniającego indywidualne preferencje dotyczące liczby okien dachowych czy wysokości – w Greenhouse Service otrzymasz konstrukcję dopasowaną do Twoich potrzeb. Nowoczesna szklarnia aluminiowa od producenta już na Ciebie czeka – skontaktuj się z nami i ciesz się bujnymi plonami już w nadchodzącym sezonie!

Rate this post