szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Styl skandynawski doceniany jest przede wszystkim ze względu na swój klasyczny minimalizm. Jego proste formy pozwalają na stworzenie jasnych i otwartych przestrzeni, które idealnie wpisują się w typowy charakter przydomowej oranżerii. Jeśli zastanawiasz się, jak odpowiednio urządzić ogród zimowy w skandynawskim stylu oraz jakie dekoracje i meble będą odpowiednie — poznaj nasze wskazówki i trafione rozwiązania, które przygotowaliśmy. 

Skandynawski minimalizm

Typowe skandynawskie wnętrze to proste tekstury, duża ilość światła i minimalistyczne umeblowanie. Budowa oranżerii przydomowej o takim charakterze gwarantuje jej idealne dopasowanie do istniejących już części domu. Prawdziwy ogród zimowy w stylu scandi powinien cechować się dostępem do dużej ilości jasnego światła, funkcjonalnością i wyposażeniem w delikatnych, stonowanych barwach. Idealnym uzupełnieniem w formie dodatków będą poduszki i koce w kolorze zieleni, błękitu, żółci lub czerwieni. Natomiast jeśli chodzi o idealny kształt całej oranżerii — powinny być to proste formy na bazie prostokąta lub kwadratu. Rośliny, które wpiszą się najlepiej w jej charakter to rodzaje kwiatów polnych, traw i krzewów takich, jak wrzos czy jałowiec.

greenhouse ogrod zimowy scandi 2 Ogród zimowy w skandynawskim stylu – jak zaaranżować?

Przeszklenia i światło

W ogrodach zimowych, stanowiących dodatkowo dobudowane pomieszczenie istotną kwestią jest ich przeszklenie i zadaszenie, które pozwala na bezproblemowy dostęp światła. W tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest zabudowa tarasu z poliwęglanu, będącego idealnym materiałem przepuszczającym promienie słonecznie, niezależnie od pory roku. Dzięki temu oranżeria przydomowa może zyskać nowy wymiar i stać się miejscem spotkań rodzinnych, jadalnią, ogrodem zimowym, miejscem do odpoczynku i relaksu lub przedłużeniem salonu. Coraz więcej osób decyduje się na całkowicie przeszkloną zabudowę tarasu, wykonując dodatkowo montaż drzwi przesuwnych, które latem otwierają przestrzeń oranżerii na przydomowy ogród.

Minimalistyczne meble i tekstury

Styl skandynawski posiada bardzo charakterystyczne cechy, a przestrzenie udekorowane odpowiednimi dodatkami potrafią stworzyć funkcjonalne miejsce, będące przedłużeniem domu. Podczas aranżacji bardzo ważne jest zachowanie prostych form, a idealnym przykładem mebli są:

  • surowe drewniane ławki, krzesła i stoły;
  • wiklinowe fotele i stolik kawowy w kolorze beżu lub szarości;
  • barek o prostych i geometrycznych kształtach;
  • prostokątne komody lub witryny;
  • drewniane skrzynki w formie ławek;
  • dzianinowe pufy.

W momencie wyboru typowo skandynawskich mebli należy zwrócić szczególną uwagę na ich kolor i materiał. Najlepszym rozwiązaniem są odcienie bieli, beżu lub warianty stworzone z naturalnych litych, lub surowych desek brzozy oraz sosny, które w zestawieniu z dużą ilością światła stworzą jasną i otwartą przestrzeń.

greenhouse service zimowy ogrod scandi 2a Ogród zimowy w skandynawskim stylu – jak zaaranżować?

Dekoracje w ogrodzie zimowym typu scandi

Minimalistyczny charakter tarasu w stylu skandynawskim wymaga przemyślanych dekoracji, jednak należy rozmieszczać je w wyważonej ilości. Oryginalnymi formami dodatków będą naturalne wianki, latarenki, proste szklane świeczniki, wiklinowe kosze, poroża jelenia, drewniane kwietniki, metalowe donice. Ponadto jeśli zależy Ci na stworzeniu klimatycznej przydomowej oranżerii, ciekawym rozwiązaniem są także grube plecione koce, dywaniki ze sztucznej skóry, lniane poduszki. Bardzo ważnym aspektem dodatkowej dekoracji jest także forma sztucznego oświetlenia. W tej kwestii idealnie sprawdzą się delikatne lampy stołowe z tkaninowymi abażurami lub proste, metalowe lampy podłogowe. Wielu zwolenników stylu skandynawskiego decyduje się także na montaż kominka, który wprowadza do wnętrz wyjątkowy klimat ogrodu zimowego.

Zaaranżuj wymarzony ogród zimowy

Dobrze zorganizowana i wyposażona oranżeria przydomowa to idealne miejsce do odpoczynku i rodzinnych spotkań. Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która zaprojektuje dla Ciebie zabudowę tarasu z poliwęglanu — odwiedź stronę Green House Service. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu zimowych ogrodów i wykonamy dla Ciebie solidne zadaszenie tarasu na wymiar. Wykorzystujemy wysokiej jakości materiały, które gwarantują wieloletnią trwałość i odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Rate this post