szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Chcesz zdrowo się odżywiać? Uprawiaj warzywa we własnym ogródku! Sprawdź, jak można wykorzystać szklarnie ogrodowe i co rośnie w nich najlepiej. Poznaj praktyczne porady, dzięki którym w Twojej kuchni pojawi się wiele świeżych i smacznych składników. Zainteresuj się uprawą warzyw ciepłolubnych i zieleniny.

Szklarnia ogrodowa zapewnia idealne warunki do uprawy różnych warzyw!

Polski klimat nie zawsze sprzyja uprawie roślin. Na szczęście istnieją nowoczesne szklarnie ogrodowe, które rozwiązują ten problem. Konstrukcje wykonane z aluminium, poliwęglanu i szkła skutecznie chronią znajdujące się wewnątrz sadzonki przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zapewniają im maksymalny dopływ światła, a zarazem blokują wiatr oraz stanowią barierę dla zwierząt. Gwarantują też optymalny mikroklimat i można regulować w nich temperaturę. Jakie warzywa warto uprawiać w domowej szklarni?

szklarnie ogrodowe 2 Poznaj TOP 5 warzyw, które można uprawiać w szklarni!

Pomidory

Jest wiele powodów, dla których włączenie do swojej diety pomidorów to świetny pomysł. Zawierają dużo potasu, wapń, magnez i żelazo. Ponadto stanowią dobre źródło błonnika. Można wykorzystać je do przyrządzania różnego rodzaju potraw, zup, koktajli, soków i sałatek. Mała szklarnia ogrodowa jest doskonałym miejscem do uprawy pomidorów. Rozpocznij od przygotowania rozsady, nasiona wysiej do specjalnie dobranych skrzynek, najlepiej w marcu. Warto zdecydować się na rośliny wysokopienne i krzaczaste oraz zadbać o różnorodność uprawy. Krzaczki pomidorów są szczególnie wrażliwe na chłód i przymrozki, przez co najlepiej rosną w szklarniowym zamknięciu.

Ogórki

W polskiej kuchni szczególne miejsce zajmują również ogórki. Te warzywa w szklarni ogrodowej dojrzewają szybciej, ponieważ lubią ciepło i słońce. Aby zapewnić im jak najlepszy dostęp do promieni słonecznych, uprawia się je w pionie, podwiązuje na podporach, drutach lub sznurkach rozciągniętych między słupkami. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu roślin. Ogórki w ponad 90% składają się z wody, dzięki czemu są niskokaloryczne oraz doskonale nawadniają organizm. Zawierają też witaminy z grupy B, magnez i fosfor. Użyjesz ich do przyrządzenia sałatek, kanapek, chłodników i lemoniady.

Fasolka szparagowa

Co jeszcze warto posadzić w przydomowym ogródku? Dietetycy często polecają fasolkę szparagową, która stymuluje pracę układu pokarmowego. Znajduje się w niej błonnik oraz witamina C, korzystnie wpływająca na odporność organizmu. Najkorzystniejsze warunki dla wzrostu tego warzywa to temperatura od 18 do maksymalnie 25 stopni Celsjusza. Dlatego domowa szklarnia ogrodowa doskonale sprawdza się do jego uprawy.

Papryka

Kolejnym warzywem ciepłolubnym jest papryka. Możesz zdecydować się na niski lub wysoki rodzaj tej rośliny, w drugim przypadku konieczne będzie podwiązywanie. Wysiew najlepiej rozpocząć w szklarni w połowie marca, ponieważ przygotowanie rozsady zajmuje nawet do 10 tygodni. Optymalna temperatura wzrostu wynosi od 22 do 27 stopni. Papryka jest sprawdzonym źródłem antyoksydantów, witaminy C, A i E. Wykorzystasz ją jako dodatek do obiadu lub na kanapki, składnik leczo i apetycznych sałatek.

szklarnie ogrodowe 2a Poznaj TOP 5 warzyw, które można uprawiać w szklarni!

Zielenina – sałata masłowa, roszponka czy szpinak

W Twojej kuchni nie może zabraknąć warzyw zielonych, takich jak sałata masłowa, roszponka i szpinak. Zawierają kwas foliowy, żelazo, przeciwutleniacze i betakaroten. Są niskokaloryczne, świetnie smakują i nadają się do przyrządzania różnych potraw. Jako producent proponujący szklarnie ogrodowe oferujemy konstrukcje o praktycznym układzie, które łatwo podzielić na różne strefy upraw. Bez problemu znajdziesz odpowiednie miejsce dla różnych roślin. Nasiona szpinaku sadzi się w odległości około 40 cm, a sałaty 25 cm. Przed budową konstrukcji szklarniowej zastanów się, jak chcesz rozwinąć swoje uprawy. Nowoczesne szklarnie ogrodowe Gothic Plus Wall mają długość od 2389 do 14198 cm, więc są uniwersalnym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy postawisz na małą, czy dużą powierzchnię uprawową, możesz liczyć na jej wydajność.

Ciesz się dojrzewającymi w dobrych warunkach warzywami!

Nic nie smakuje tak dobrze jak wyhodowane samodzielnie warzywa. Zainwestuj w domową szklarnię ogrodową od dobrego producenta i stwórz optymalne warunki do wzrostu wybranych roślin. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych konstrukcji szklarniowych? Skontaktuj się z nami! Opracujemy dla Ciebie indywidualny projekt!

Rate this post