szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Lubisz wypoczynek na świeżym powietrzu? Sprawdź, jak zaaranżować swój taras! Szklana zabudowa ochroni Cię przed wiatrem i palącym słońcem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy projektowaniu konstrukcji tarasowej. Postaw na praktyczną, elegancką i prywatną przestrzeń.

Zabudowa tarasu to świetne rozwiązanie!

Właściciele domów jednorodzinnych chętnie decydują się na budowę tarasu. Nic w tym dziwnego. To wyjątkowe miejsce, które świetnie sprawdza się do samotnego wypoczynku i integracji z bliskimi osobami. Aby jednak odpowiednio pełniło swoje funkcje, trzeba je właściwie wykończyć. Można zdecydować się na oszklone konstrukcje, ekrany wiatrowe i poliwęglanowe zabudowy. Warto skonsultować projekt z profesjonalistami.

Zabudowa tarasu – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na nowoczesne zabudowy tarasów. Z jednej strony, prezentują się bardzo efektownie i korzystnie wpływają na estetykę budynku. Z drugiej, chronią mieszkańców przed wieloma niedogodnościami. Dzięki nim można:

  • zabezpieczyć się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi,
  • spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu,
  • zyskać komfortową przestrzeń do spotkań z rodziną i znajomymi,
  • przedłużyć trwałość konstrukcji tarasowej.

Oszklone ścianki lub dach sprawiają, że deski tarasu są mniej narażone na kontakt z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć i promieniowanie UV. Pozwala to dłużej zachować je w idealnym stanie. Zabudowę można łatwo dostosować do swoich potrzeb. Projektanci proponują wiele ciekawych rozwiązań, odpowiednich do dużych i małych domów jednorodzinnych oraz obiektów użyteczności publicznej.

oszklone tarasy 1a Przygotuj swój taras na lato – postaw na zadaszenie tarasowe i zyskaj strefę relaksu!

Z czego robione są zadaszenia tarasowe?

Coraz większą popularność zyskują oszklone tarasy, z których można korzystać przez cały rok. Tego typu konstrukcje często przemieniane są w oranżerie i ogrody zimowe. Sadzi się w nich różnorodne, łatwe do utrzymania rośliny, w tym fikusy pnące i oleandry. Zieleń cieszy oczy i działa w sposób relaksujący. Najpierw jednak należy wybrać odpowiednie materiały na zabudowę. Często polecany jest aluminiowy szkielet, do którego mocuje się płyty ze szkła hartowanego lub laminowanego, wyróżniającego się dużą odpornością na zarysowania, rozbicie i kruszenie.

Klienci mogą zdecydować się także na solidny dach z poliwęglanu. Jest odporny na szeroki zakres temperatur, dzięki czemu idealnie sprawdza się w polskim klimacie. Gwarantuje niezawodność w czasie mroźnych zim i upalnych, letnich dni. Nie pozwala, by opady deszczu zakłócały mieszkańcom wypoczynek. Jednocześnie znosi duże obciążenia, wynikające na przykład z zalegania pokrywy śnieżnej. Poliwęglanowa lub szklana zabudowa tarasu musi być przede wszystkim bezpieczna. Warto sprawdzić, czy materiały stosowane do jej budowy mają znak CE i certyfikat potwierdzający zgodność z normami europejskimi.

Nowoczesny dach uzupełnij ekranami wiatrowymi

Sam dach może nie wystarczyć. Warto zamontować ekrany wiatrowe, które tak naprawdę chronią nie tylko przed wiatrem. Te przesłony mogą być zaprojektowane w taki sposób, by osoby spoglądające z zewnątrz nie mogły dostrzec, co dzieje się na tarasie. Mieszkańcy czują się swobodniej i zyskują większą prywatność. Ponadto bariera przeciwwiatrowa skutecznie zapobiega przedostawaniu się na deski tarasowe jesiennych liści, piachu, kurzu i pyłków. To dobry sposób na ograniczenie sprzątania i ochronę materiałów przed niszczeniem.

Ekrany najczęściej wykonywane są na podany przez klienta wymiar. Producent zabudowy tarasu proponuje przesłony stałe lub opuszczane, które można dostosować do aktualnej pogody. Bariera wykonana z profili aluminiowych dostępna jest w różnych kolorach. Maluje się ją proszkowo, co pozwala zachować spójną estetykę z elewacją budynku. Ruchome ekrany spotykane są w domach jednorodzinnych, hotelach, kawiarniach i ośrodkach wypoczynkowych. Szczególnie polecane są do miejsc, w których występują silne porywy wiatru.

Zdaj się na pomoc profesjonalistów!

Zależy Ci na stylowym i praktycznym tarasie? Rozpocznij od uzyskania dobrego projektu! Postaw na pomoc profesjonalistów, którzy dobiorą odpowiednie materiały i przedstawią Ci metody na ochronę przed wiatrem, słońcem i deszczem. Skontaktuj się z nami, a zbudujemy dla Ciebie oszkloną oranżerię lub modną zabudowę tarasową.

Rate this post