szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Nowoczesne i małe szklarnie przydomowe to bardzo popularne rozwiązanie w ostatnich latach. W zależności od dostępnego miejsca możesz wybrać rozwiązanie, które pozwoli Ci na bezpieczną uprawę ekologicznych warzyw. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak wybrać szklarnię ogrodową.

Start sezonu ogrodniczego zbliża się wielkimi krokami

Marzec i kwiecień to czas, w którym należy rozpocząć prace przygotowawcze do uprawy domowych warzyw. Ten okres to również idealny moment, by zdecydować się na wybór odpowiedniej szklarni ogrodowej. Jeśli jesteś osobą początkującą, która planuje rozpoczęcie własnej hodowli ziół i warzyw – takie miejsce będzie najlepszym rozwiązaniem i pozwoli na stworzenie idealnych warunków.

Sposób na udane uprawy? Szklarnia do ogrodu

Nie od dziś wiadomo, że nawet małe szklarnie przydomowe są najlepszym miejscem do uprawy własnych warzyw. Jej przestrzeń sprawdza się też idealnie do przygotowania rozsądzania gruntowych. Panujące w niej warunki są korzystne, a właściwa temperatura sprzyja odpowiedniemu rozwojowi i wspomaga wzrost sadzonek. Solidna konstrukcja szklarni ogrodowej to także gwarancja bezpieczeństwa roślin przed gradem, deszczem i silnym wiatrem. Dla wielbicieli ekologicznych upraw szklarnie są także ozdobą ogrodu, a nowoczesne modele pozwalają na dodatkowe uatrakcyjnienie przestrzeni wokół domu.

jaka szklarnia do ogrodu 1 Szklarnia do ogrodu – jaka będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Idealna szklarnia ogrodowa

Jeśli zastanawiasz się, jaka będzie najlepsza szklarnia ogrodowa – wszystko zależy rodzaju i charakteru planowanej w niej uprawy warzyw oraz innych roślin. Bardzo często wyznacznikiem wielkości przestrzeni jest także miejsce dostępne w ogrodzie. Pamiętaj jednak, że szklarnie nieogrzewane sprawdzą się doskonale do przyspieszenia owocowania standardowych roślin gruntowych, jak ogórki, pomidory czy papryka. Natomiast szklarnie wyposażone w systemy do dodatkowego ocieplenia pozwolą na zapewnienie idealnych warunków roślin tropikalnych.

Rozmiar szklarni do ogrodu

Odpowiednia szklarnia ogrodowa nie powinna mieć mniej niż 2 m wysokości. Jednak ostatecznie wszystko zależy od jej organizacji i sposobu hodowli. Przykładem mogą być obiekty, w których realizowana jest uprawa na kilku poziomach, polegająca na ustawieniu wysokich regałów. To rozwiązanie wymaga dostępu do wyższej przestrzeni. Tak naprawdę rozmiar szklarni w dużej mierze uzależniony jest od przestrzeni dostępnej w ogrodzie. Jest to głównym wyznacznikiem organizacji miejsca i wyboru uprawy poszczególnych gatunków warzyw.

szklarnia do ogrodu 1a Szklarnia do ogrodu – jaka będzie najlepsza? Podpowiadamy!

Materiały użyte do budowy szklarni

Nowoczesna szklarnia ogrodowa wykonana z materiału, jakim jest poliwęglan to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Jego największe atuty to niesamowita trwałość. Ten rodzaj tworzywa sztucznego różni się znacząco od tradycyjnego szkła wykorzystywanego do produkcji znanych szklarni ogrodowych. W momencie rozbicia i pęknięcia nie powoduje ryzyka skaleczenia. Poliwęglan cechuje także doskonała przepuszczalność światła i bezproblemowe utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu szklarni.

Termoizolacja szklarni ogrodowej

Jeśli zależy Ci na odpowiednio długim okresie hodowli, niezależnym od pory roku i warunków pogodowych – warto pomyśleć o odpowiedniej izolacji termicznej. W tej kwestii najprostszym wyposażeniem są specjalne grzejniki. Jednak przy wyborze tego rozwiązania bardzo ważne jest wykorzystanie termostatu, który pozwoli na odpowiednie kontrolowanie temperatury wewnątrz. Jej właściwa wysokość to maksymalnie 28 stopni Celsjusza. Szklarnie poliwęglanowe cechuje doskonała termoizolacja szczególnie zimą.

Wybierz profesjonalnie wykonaną szklarnię od Greenhouse Service

Pamiętaj, że odpowiednio dobrana szklarnia ogrodowa to klucz do udanej uprawy i dobrych zbiorów. Jeśli szukasz profesjonalnych rozwiązań, które spełnią Twoje oczekiwania – odwiedź naszą stronę. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu konstrukcji szklarniowych. Nasze realizacje cechują się ogromną trwałością, odpornością na warunki atmosferyczne i solidną konstrukcją. Niezależnie od dostępnego miejsca pomożemy Ci wybrać najlepszą szklarnię, która zagwarantuje właściwe warunki do uprawy ziół, warzyw oraz roślin tropikalnych i dodatkowo uatrakcyjni przestrzeń posesji. Wejdź na naszą stronę internetową i sprawdź przykładowe realizacje wykonane z solidnych komponentów i materiałów renomowanych producentów.

Rate this post