szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Jak wybrać odpowiedni projekt cieplarni? Zwróć uwagę na warunki termiczne i funkcjonalność przestrzeni do uprawy roślin. Często polecanym rozwiązaniem są szklarnie ogrodowe na podmurówce. Przekonaj się, jakie są ich zalety i jak przebiega budowa tego typu konstrukcji.

Szklarnia ogrodowa musi mieć solidną konstrukcję!

Twoja szklarnia musi być solidna. W Polsce coraz częściej występują gwałtowne warunki pogodowe. Możesz spodziewać się ulewnego deszczu, porywistego wiatru, opadów gradu, a nawet i małych trąb powietrznych. Czasami wystarczy kilka minut, by przez złe warunki atmosferyczne z budynków zrywały się dachy. Właśnie dlatego warto postawić na szklarnie z naszej firmy, które wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia. Wysokiej jakości materiały będą chronić uprawiane rośliny przed złą pogodą, a także zwiększą bezpieczeństwo osób przebywających na działce. Dzięki nim nie musisz obawiać się, że konstrukcja zapadnie się i zagrozi zdrowiu lub życiu jej użytkowników.

Dlaczego szklarnia na podmurówce to dobre rozwiązanie?

Ciekawą opcją jest szklarnia w konstrukcji aluminiowej z wypełnieniem ze szkła lub poliwęglanu na podmurówce. Dobrym tego przykładem jest projekt Euro Plus Wall, często wybierany przez rolników i pasjonatów ogrodnictwa. Inwestorzy mogą wybrać wysokość podmurówki. Oferowane warianty to 430, 630 lub 830 mm. Trzeba dopasować ją do warunków glebowych i rodzaju uprawianych roślin. Warto skorzystać z porad doświadczonych projektantów, którzy pomogą dobrać odpowiednią wysokość.

Jakie korzyści ma podmurówka?

Zastosowanie podmurówki przynosi wiele korzyści. Podmurówka stanowi świetną izolację termiczną i sprzyja utrzymaniu optymalnej temperatury wewnątrz szklarni. Rośliny są mniej narażone na wahania temperatury, w czasie wiosny typowe dla polskiego klimatu. Uprawa jest chroniona na przykład przed przymrozkami. Dobra izolacja termiczna zmniejsza koszty ogrzewania i regulacji warunków cieplnych w obiekcie.

Kolejną zaletą podmurówki jest większe zabezpieczenie roślinności przed szkodnikami, takimi jak ślimaki i nornice. To wszystko sprawia, że plony są większe i bardziej satysfakcjonujące. Ponadto szklarnie na podmurówce efektownie się prezentują. Warto zainspirować się na przykład konstrukcją Euro Gothic, która często wykorzystywana jest nie tylko do uprawy roślin, ale także jako przestrzeń do wypoczynku. W jej wnętrzu można ustawić meble ogrodowe, takie jak leżaki i stoliki. To doskonałe miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Obiekt oparty jest na zamkniętych profilach aluminiowych, które można pomalować proszkowo na wybrany przez klienta kolor z palety RAL.


szklarnie ogrodowe 2a Szklarnia ogrodowa na podmurówce – przeczytaj, dlaczego to świetny pomysł!

Jak wygląda budowa szklarni na podmurówce?

Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania i do czego planujesz wykorzystać cieplarnię. Nieco inaczej projektowane są obiekty typowo rolnicze i ogrody zimowe. Warto przejrzeć naszą galerię i zainspirować się realizacjami. Gdy już wybierzesz dany model i dopasujesz go do warunków panujących na Twojej działce, przychodzi pora na montaż elementów szklarni.

Konieczne jest odpowiednie przygotowanie terenu. Fundament musi być wykonany poniżej głębokości przemarzania gruntu, stąd należy usunąć skały, głazy i korzenie oraz upewnić się, że w gruncie nie ma żadnych przeszkód do wykonania fundamentu. Natomiast podmurówkę można wykonać z różnego rodzaju materiałów, na przykład cegieł lub betonowych bloczków. Następnie fachowcy przystępują do stawiania ścian i dachu oraz wyposażania obiektu. Współpracuj z doświadczonymi producentami cieplarni, a budowa przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Stworzymy dla Ciebie najlepszą szklarnię!

Dlaczego szklarnia szklana na podmurówce to dobry pomysł? To wyjątkowo solidna konstrukcja, która jest odporna na zmiany temperatur i gwałtowne warunki atmosferyczne. Uprawiaj rośliny w bezpiecznym miejscu i zainwestuj w dobrą izolację termiczną. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci przy wyborze projektu cieplarni i zajmiemy się jego praktyczną realizacją.

Rate this post