szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Przydomowy taras to często jedna z ulubionych stref domowników. Można na nim wypoczywać, spożywać posiłki i hodować rośliny – nie tylko ozdobne, ale i niektóre warzywa. Zwykle jednak strefę tę wykorzystuje się wyłącznie w najcieplejsze dni roku. Chyba że zainwestuje się w zadaszenie tarasu. Do tego celu stosuje się m.in. poliwęglan – tworzywo o licznych zaletach. Czy warto zainwestować w taką konstrukcję przy swoim domu? Sprawdź – przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat prezentowanego rozwiązania.

 

Zadaszenie tarasu coraz częściej w naszych domach

Wielu właścicieli domów decyduje się na zadaszenie tarasu, co ma szereg korzyści. Już zwykła markiza jest w stanie zapewnić dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi. Przedłużenie dachu zaś pozwala wypoczywać na zewnątrz nawet w czasie deszczu. Oba te rozwiązania jednak nie mogą równać się z możliwościami, jakie dają zadaszenia tarasów z poliwęglanu. Dlaczego?

Istnieją liczne powody. Przede wszystkim, nawet jeśli konstrukcja ma charakter zamknięty, to i tak nie ogranicza widoczności. To oznacza, że niezależnie od tego, czy na zewnątrz wieje, czy też temperatury są dość niskie – wewnątrz takiej zabudowy można stworzyć komfortowe warunki również w czasie niepogody. Nic dziwnego więc, że zadaszenia z poliwęglanu cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców domów jednorodzinnych. To jednak nie wszystko!

zadaszenie tarasu poliweglan 1a Zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Czy to dobra decyzja?

Poliwęglan – trwały i funkcjonalny materiał

Czym jest poliwęglan? To cała kategoria tworzyw, polimerów, znajdujących zastosowanie w budownictwie, ale nie tylko. Ich właściwości wykorzystywane są także w konstrukcjach maszyn. Materiał z tej grupy cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia chemiczne i oddziaływanie mechaniczne (tzw. udarność), więc np. zadaszenie z poliwęglanu łatwo oprze się gradowi. Trwałość to jednak nie wszystko. Surowiec ten charakteryzuje się też wysoką termoplastycznością. To oznacza, że można go różnie formować.

Warto zaznaczyć, że w tego typu konstrukcjach (obok przezroczystego i przydymionego) stosuje się dwa rodzaje poliwęglanu: komorowy i lity. Pierwszy, ze względu na zdolności termoizolacyjne, najczęściej wykorzystuje się do wykonania dachu. Ponadto jest bardzo lekki i często pokrywa się go warstwami anty-UV, więc dobrze chroni przed promieniami słonecznymi.

Lity poliwęglan – gładki, transparentny, skutecznie chroniący przed wiatrem i nie tylko – to najczęściej materiał stosowany w przypadku stawiania ścianek. Dzięki kompletnej, poliwęglanowej zabudowie tworzy się przestrzeń, w której można cieszyć się urokami ogrodu znacznie dłużej niż bez niej, wydłużając okres wypoczynkowy na tarasie nawet o kilka tygodni.

Zadaszenie z poliwęglanu, czyli inwestycja na lata

Wysoka trwałość, doskonałe własności mechaniczne i łatwość w utrzymaniu czystości sprawiają, że zadaszenia tarasów z poliwęglanu są w stanie przetrwać długie lata, dobrze służąc swoim właścicielom. Zwykle minimalistyczny design konstrukcji sprawia, że perfekcyjnie dopasowuje się do różnych stylów aranżacji – głównie tych nowoczesnych, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by taką zabudowę wkomponować również w elewację i ogród w stylu klasycznym. Prezentowane zadaszenie na taras więc będzie konstrukcją, jaka na długie lata wpisze się w styl wykończenia zewnętrznej części budynku. Nawet jeśli projekt jest nieco droższy – trwałość i ponadczasowość zabudowy sprawiają, że jest jak najbardziej opłacalną inwestycją.

Montaż zadaszenia z poliwęglanu – warto zaufać fachowcom

Trwałość tego rozwiązania zależy jednak nie tylko od użytych materiałów, ale i ich montażu. Dlatego najlepiej pozostawić wykonanie profesjonalistom, którzy się w tym specjalizują. Doświadczeni fachowcy stworzą projekt zadaszenia z poliwęglanu na taras, jaki będzie odpowiadać potrzebom konkretnego klienta, dowiozą wszystkie niezbędne elementy, a następnie stworzą solidną i trwałą konstrukcję.

zadaszenie poliweglan 1a Zadaszenie tarasu z poliwęglanu. Czy to dobra decyzja?

Podaruj sobie i swoim najbliższym strefę relaksu na tarasie

Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem zadaszenia tarasu – skontaktuj się z nami! Greenhouse Service od lat działa na rynku, dostarczając Klientom rozwiązania, jakich potrzebują. Tworzymy piękne i funkcjonalne zabudowy, które pozwalają cieszyć się znacznie dłużej okresem wypoczynkowym na wolnym powietrzu. Najwyższej jakości surowce, dbałość o każdy detal, wyjątkowe projekty – to tylko część naszych atutów. Już teraz napisz lub zadzwoń, a wykwalifikowani doradcy pomogą Ci wybrać zadaszenie z poliwęglanu, najbardziej odpowiadające Twoim oczekiwaniom.

Rate this post