szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Własny ogród wydający piękne plony to marzenie wielu posiadaczy domów z dużym terenem zielonym przylegającym do niego. Nie zawsze jednak uprawy rozwijają się zgodnie z planem. Czasami wynika to z braku wiedzy, nieodpowiedniej pielęgnacji, ale często z niesprzyjających warunków atmosferycznych. W takich sytuacjach idealnym wyjściem są małe szklarnie. Pogoda ma bowiem olbrzymie znaczenie w kontekście możliwości kwitnięcia roślin. Bywają sezony, kiedy przymrozki pojawiają się nawet w połowie wiosny, co katastrofalnie wpływa na rośliny, jakie wydaje gleba. Nierzadko okres od kwietnia do sierpnia to także zbyt mała ilość dni z odpowiednim nasłonecznieniem, co również hamuje rozwój upraw. Przydomowe małe szklarnie poprawiają sytuację termiczną, a to sprzyja rozwojowi roślin. Dzięki temu plony pojawią się wcześniej, bo już na początku wiosny, a różnorodnymi gatunkami warzyw czy kwiatów będzie można cieszyć się aż do końca listopada.

Małe szklarnie wielkie ambicje

Wielu osobom wydaje się, że stworzenie idealnych warunków do rozwoju roślin wymaga ogromnego nakładu pracy i finansów. Już mała szklarnia budowana w przydomowych ogrodach jest w stanie zapewnić optymalne możliwości. Wykonujemy projekty uwzględniające Państwa zapotrzebowanie i dopasowane do konkretnej przestrzeni. Nawet najmniejszy obiekt pozwoli cieszyć się dorodnymi warzywami i pięknymi kwiatami, które szybciej zakiełkują i zakwitną, a także dłużej się utrzymają. Przydomowe szklarnie to rozwiązania proponowane dla ambitnych ogrodników.

Małe szklarnie przydomowe – unikalny mikroklimat

Rozwój roślin uzależniony jest od warunków, jakie zostaną im zapewnione. To właśnie z tego powodu małe szklarnie przydomowe pozwalają cieszyć się pięknymi plonami niemal przez cały rok. Pozwalają one maksymalnie wykorzystać nasłonecznienie, dzięki czemu tworzą mikroklimat korzystny dla optymalnego wzrostu roślin. Dodatkowa izolacja termiczna chroni uprawy przed porannymi przymrozkami oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Tak, jak w tradycyjnym ogródku hoduje się w nich warzywa, zioła czy kwiaty, jednak zostaje zwiększony okres, w którym można delektować się ich widokiem. Ochrona przed utratą ciepła i optymalne wykorzystanie słońca, przekładają się na możliwość uprawy egzotycznych roślin, które bez szklarni żyłyby krócej lub nie osiągnęłyby odpowiedniego rozwoju. Mowa tu między innymi o popularnych storczykach.

Małe szklarnie wydłużają sezon wegetatywny

Unikalny mikroklimat, który zapewnia mała szklarnia przydomowa, to ułatwienie prowadzenia upraw. Idealne warunki termiczne sprawiają, że rośliny są wolne od pojawienia się niespodziewanych i wyjątkowo szkodliwych warunków atmosferycznych jak np. ujemne temperatury, które wydłużają sezon wegetatywny. Tradycyjny sposób hodowania wymaga przede wszystkim dłuższego czasu do pierwszego wykiełkowania. W wyniku spadających jesienią temperatur również szybciej kończą się możliwości kwitnięcia. Małe szklarnie, tworzące optymalne okoliczności termiczne, przyczyniają się do znacznie wcześniejszego wyrośnięcia rośliny, a także do jej o wiele dłuższej żywotności. Warunki wegetatywne w takich obiektach trwają od wczesnej wiosny i kończą się w późnym listopadzie.

Marzysz o przydomowym ogródku? Potrzebujesz małą szklarnię

Widok pięknych kwiatów może cieszyć oko przez większą część roku. Często jednak nawet największe zaangażowanie może nie przynieść pożądanych efektów. Niespodziewane zachwiania pogody potrafią zniszczyć najlepiej pielęgnowany warzywnik lub miejsce z innymi roślinami. To właśnie dlatego małe szklarnie stanowią tak istotny punkt przy zakładaniu własnej hodowli. Obudowując zasiew szklanym obiektem (lub bazującym na bardziej wydajnych materiałach), zyskujesz barierę ochronną przed negatywnym oddziaływaniem np. niskich temperatur. To także rozwiązanie, które znacznie zwiększa skuteczność promieni słonecznych –  czynnika niezbędnego do właściwego rozwoju uprawy.

Małe szklarnie – przydomowe miejsce na relaks

Mówiąc o pozytywach, jakie stwarzają przydomowe małe szklarnie, nie można pominąć aspektu estetycznego. Są to obiekty, które stanowią świetną formę uatrakcyjnienia przestrzeni ogrodu, a dodatkowo stwarzają klimatyczne miejsce do odpoczynku. Wewnątrz nich można umieścić stół wraz z fotelami, kanapę i inne meble potrzebne do udanego relaksu i korzystać z błogich chwil spędzanych na zewnątrz domu, bez względu na panującą za oknem pogodę. Będzie to wspaniały teren do przyjmowania gości i wspólnego spożywania posiłków. Mała szklarnia najczęściej wznoszona jest na planie ośmiokąta. Istnieje możliwość indywidualnego dopasowania rozmiarów oraz kolorystyki. Jeżeli marzą się Państwu domowe uprawy ogrodnicze, małe szklarnie ogrodowe to najlepsze rozwiązanie! Gwarantujemy, że oferowane przez nas modele są wykonane z najlepszej jakości materiałów, stanowiąc solidną i wytrzymałą konstrukcję.