szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

Kawiarnia albo restauracja z piękną markizą – to brzmi świetnie! To swoista wizytówka eleganckiego tarasu. Patrząc na wszystkie najwspanialsze punkty tarasowe w tak pięknych miastach jak Rzym, Wenecja, Paryż czy Londyn, od razu zauważymy, że ich ogródki i tarasy dają schronienie klientom przed słońcem estetycznymi markizami. Rozwiązania te są coraz popularniejsze również w Polsce. Nie może to dziwić. Odpowiednio zaprojektowane markizy tarasowe to nie tylko praktyczne rozwiązanie, które zwiększa komfort gospodarzy i gości, zapewnia im optymalne warunki do relaksu, ale także piękny element ozdobny, który pomaga budować wizerunek lokalu. Podnoszą one prestiż i tworzą przyjemny nastrój domu. W tej kategorii prezentujemy markizy tarasowe – praktyczne zadaszenie budynków, które sprawdzi się w przypadku lokali z tarasami czy letnimi ogródkami. Inwestując w tego typu rozwiązanie, zyskasz przestrzeń na zewnątrz budynku, która będzie wolna od kaprysów pogody i umożliwi swobodne i przyjemne przebywanie poza domem.

Markizy tarasowe – dedykowane na wytworne tarasy


Główną funkcją, jaką powinna spełniać markiza tarasowa, jest stworzenie optymalnych warunków przesiadywania w tzw. ogródkach, a zatem strefach umieszczonych na zewnątrz budynku, które przeznaczone są do wypoczynku. Chodzi tu przede wszystkim o ochronę tego miejsca przed opadami atmosferycznymi. Prezentowane modele to specjalnie zaprojektowane zadaszenia, które wyposażone są w odpowiednie systemy odprowadzania wody.
Markizy tarasowe zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem w środku lata. Dzięki temu użytkownicy tarasu nie są narażeni na przesadną opaleniznę, a nawet oparzenia skóry. Jednocześnie produkty te bardzo efektywnie przenoszą ciepło ze słońca. Sprawia to, że znacznie wydłużone zostają możliwości eksploatacyjne tarasów. Oprócz zalet o charakterze funkcjonalnym, należy wspomnieć także o walorze wizualnym. Tarasowe markizy po prostu pięknie wyglądają, stają się ozdobnikiem, który dodaje gustownego charakteru, podnosi walory wizualne, są wykonane z dobrych jakościowo materiałów w ciekawym kolorze.

Markizy tarasowe idealne rozwiązanie do każdego przydomowego tarasu


Jak sama nazwa wskazuje, głównym przeznaczeniem markiz tarasowych są przydomowe tarasy. Na tym nie kończą się jednak możliwości wykorzystania tych wyrobów. Występują one zarówno w formie wolnostojącej, jak i przyściennej, co znacznie zwiększa ich przydatność i praktyczną użyteczność. Mogą one zdobić także zewnętrzną przestrzeń punktów, pod którymi okazjonalnie może odbywać się dodatkowa forma handlu. W takim przypadku markizy tarasowe okażą się przydatne np. w księgarniach, które często prowadzą dodatkową sprzedaż. Mimo zatem wyraźnego przeznaczenia sugerowanego nazwą, artykuły te nie mają ograniczonego charakteru.