szklarnie, zadaszenia, oranżerie ogrodowe
tylko najlepsze jest wystarczająco dobre...

herbstzeitlose 1694294 640 300x200 Pięć  pomysłów na ogród zimowyOgród zimowy. Jego nazwa, wbrew pozorom, nie jest antytezą. Już dawno bowiem odkryliśmy sposoby na utrzymanie i zachowanie majestatycznych ogrodów niepodatnych nawet na niską temperaturę.

Wybór materiału

Najlepiej przy budowie ogrodów zimowych sprawdzi się szkło hartowane  i przykryte folią. Dzięki temu, nie będzie podatne ani na niską temperaturę, ani na powierzchowne uszkodzania. Ściany można wykonać ze szkła zespolonego. Zwróćmy uwagę na współczynnik ciepła szkła. Konstrukcja może być stalowa (co wymaga zabezpieczania przed korozją, ale jest bardzo wytrzymała), aluminiowa (ze względu na wytrzymałość i odporność na korozje), drewniana (walory estetyczne, nie wymaga zabiegów termoizolacyjnych, ale potrzebuje stałej konserwacji).

Przewiewne wnętrze

Bardzo przydatne w przypadku ogrodów zimowych jest zastosowanie tak zwanych nawiewników. Dopływ świeżego powietrza musi być umieszczony przy podłodze. Pozwoli to roślinom „rozwinąć skrzydła”.

Czym ocieplić cieplarnie?

Ogrody zimowe dzieli się na ogrzewane i nieogrzewane. Jeśli postawimy na konstrukcję ogrzewaną, postawmy na ciepłe profile konstrukcyjne i przeszklenia o wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej

Oświetlenie

Powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie, a także o to, by należycie zabezpieczyć je przed wilgocią.

Lokalizacja

Byłoby idealnie, gdybyśmy umieścili szklarnię ogrodową tak, by była jak najlepiej nasłoneczniona. Dobrym pomysłem jest strona południowa lub południowo-zachodnia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapytaj naszych ekspertów. Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy!
Zapraszamy do lektury poprzedniego postu nt: Do czego potrzebna jest mi szklarnia?

Rate this post